قاسمی حادثه اربعین در نیجریه را محکوم کرد

۰۸ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳ کد : ۱۹۷۹۸۱۹ سرخط اخبار

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص حادثه مراسم اربعین در نیجریه و برخورد بین نیروهای پلیس این کشور و عزاداران حاضر در مراسم گفت: اخبار ضد و نقیضی در خصوص این حادثه دریافت کرده ایم و تحولات و اخبار آن را با دقت رصد می کنیم و منتظر روشن شدن دقیق ابعاد و زوایای مختلف حادثه هستیم. 

قاسمی افزود: اطلاعات اولیه ای که از این حادثه منتشر شده نشان می دهد درگیری هایی بین نیروهای پلیس و عزاداران رخ داده است که در نتیجه آن تعدادی از راهپیمایان نیز کشته و زخمی شده اند. ما ضمن محکومیت این کشتار با خانواده های جانباختگان ابراز همدردی می کنیم.

وی ضمن دعوت از نیروهای امنیتی نیجریه به خویشتنداری، بر رعایت حرمت مراسم مذهبی مسالمت آمیز شیعیان تاکید کرد.‌ 

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد طرفین بتوانند از راه های مسالمت آمیز، قانونی و مبتنی بر رعایت حقوق شهروندی، شرایط را به نفع حفظ آرامش و ثبات و جلوگیری از درگیری و تنش بیشتر مدیریت کنند.

به گزارش فارس، نظامیان ارتش نیجریه با حمله به شیعیان شرکت‌کننده در مراسم اربعین حسینی در شهر «ابوجا»، تعدادی از شرکت‌کنندگان را زخمی کردند.

علاوه بر این در حمله روز شنبه گذشته نیروهای ارتش نیجریه به شرکت کنندگان در مراسم اربعین حسینی در نزدیکی ابوجا پایتخت این کشور 10 نفر شهید شدند.

کلید واژه ها: اربعین حسینی نیجریه


( ۱ )

نظر شما :