ازتاب وسیع خبر سفر روحانی در رسانه‌های ترکیه

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۷ کد : ۱۹۸۰۷۰۲ سرخط اخبار

بسیاری از روزنامه‌های ترکیه امروز در صفحه اول٬ سفر رئیس جمهور ایران به ترکیه را یک رویداد مهم ارزیابی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ٬ حسن روحانی رئیس جمهور ایران٬ بعدازظهر امروز همراه با 6 تن از اعضای کابینه خود به آنکارا سفر می‌کند.

رسانه‌های ترکیه خبر سفر روحانی به این کشور را برجسته کرده و صبح امروز بسیاری از روزنامه‌های این کشور در صفحه اول با به کار بردن تیترهایی همچون «سفر مهم روحانی به ترکیه» این سفر را به عنوان یک رویداد مهم ارزیابی کردند.

بعضی از روزنامه‌های ترکیه به این موضوع اشاره کردند که سفر روحانی به ترکیه در آستانه آغاز عملیات حمله به شرق فرات و همچنین پس از توافق وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و روسیه در ژنو در مورد کمیته تدوین قانون اساسی سوریه٬ یک اقدام مهم است.

از دیگر سو خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه به این موضوع پرداخته که در پنجمین نشست شورای عالی همکاری‌های استراتژیک ایران و ترکیه با حضور روحانی و اردوغان٬ توافقنامه‌های اقتصادی جدیدی امضا خواهند شد و این نشست٬ نقش مهمی در ارتقای سطح کیفی روابط تجاری و اقتصادی ترکیه ایفا خواهد کرد.

گفتنی است حسن واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ایران چند روز پیش در سفر به ترکیه با رجب طیب اردوغان دیدار کرده و در مورد جزئیات سفر روحانی به ترکیه هماهنگی‌های لازم را انجام داده بود.
روحانی در حالی به ترکیه می‌رود که پس از بازگشت طاهریان فرد سفیر ایران در ترکیه به تهران به خاطر قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها٬ هنوز سفیر جدید ایران در آنکارا٬ معرفی نشده است.

کلید واژه ها: حسن روحانی ترکیه


( ۲ )

نظر شما :