رز نفت روسیه: تحریم ایران، باعث کمبود نفت نمی‌شود

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۹ کد : ۱۹۸۳۰۸۰ سرخط اخبار

مدیرعامل شرکت رز نفت روسیه گفت به نظر او سخت تر شدن تحریم های آمریکا علیه ایران باعث کمبود جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۱۹ نمیشود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز،ایگور سچین، مدیرعامل شرکت رز نفت روسیه گفت به نظر او سخت تر شدن تحریم های آمریکا علیه ایران باعث کمبود جهانی نفت در نیمه دوم 2019 نمیشود.

آمریکا روز دوشنبه از تمام خریداران نفت ایران خواست واردات از این کشور را تا اول ماه می متوقف کنند وگرنه تحریم می شوند. این اقدام در جهت قطع درآمد نفتی ایران انجام شد و باعث شد قیمت نفت خام به خاطر ترس از کمبود احتمالی عرضه نفت به بالاترین حد طی شش ماه گذشته برسد.

در اوایل همین هفته، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که آمریکا در حال مذاکره با سایر کشورها برای کمک به صفر کردن واردات نفت از ایران است. وی اضافه کرد عربستان و امارات قول داده‌اند عرضه کافی نفت در بازار وجود داشته باشد.

وقتی از سچین در مورد احتمال کمبود نفت به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه ایران سوال شد، پاسخ داد :« نه، به نظر ما چنین تهدیدی وجود ندارد».

وی اظهار داشت:« من توجه شما را به سخنان پمپئو جلب می‌کنم. او گفت در هر صورت حتی با صفر شدن عرضه نفت ایران ،کمبود نفت توسط عربستان و امارات جبران می‌شود».

سچین که یک متحد نزدیک ولادیمیر پوتین است، عقیده دارد روسیه با پایبندی به توافق کاهش تولید اوپک سهم خود را در بازار به آمریکا واگذار می کند. آمریکا در توافق کاهش تولید شرکت نکرده و تولیدش را تا رکورد 12 میلیون بشکه در روز افزایش داده است.

مسکو در اوایل آوریل به اوپک و متحدانش اعلام کرد که باید از ماه مارس به خاطر بهبود اوضاع بازار و کاهش ذخیره نفت تولید را بالا ببرند.

کلید واژه ها: تحریم نفت ایران روسیه


( ۲ )

نظر شما :