جنگ تجاری فلسطین و رژیم صهیونیستی بالا گرفت

۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۵ کد : ۱۹۸۶۸۴۶ سرخط اخبار

مقامات اسرائیلی در واکنش به تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر توقف واردات گاو و دام‌، این تشکیلات را به بستن بازارهای اسرائیلی به روی محصولات کشاورزی فلسطینی تهدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیل ابو رکن، هماهنگ کننده دولت رژیم صهیونیستی در پیامی به تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: اگر تحریم‌های اقتصادی لحاظ شده از سوی تشکیلات خودگردان درباره واردات گاو و دام از بازارهای اسرائیلی متوقف نشوند، عواقب وخیمی به دنبال خواهد داشت و اسرائیل در فاصله کوتاهی واردات محصولات کشاورزی فلسطینی به بازارهایش را متوقف خواهد کرد.

در این راستا دولت فلسطین با اشاره ضمنی اسرائیل مبنی بر بستن بازارهای خود به روی محصولات کشاورزی فلسطینی را رد کرد.

ابراهیم ملحم، سخنگوی دولت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تهدید اسرائیلی، ادامه سیاست الحاق اراضی فلسطینی، شهرک‌سازی و یهودی‌سازی است که رهبران راست افراطی اسرائیلی به آن معتقدند.

ملحم اعلام کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین به حق خود در تنوع‌سازی منابع وارداتش طبق آنچه در توافق اقتصادی پاریس قید شده، پایبند است و به تلاش خود برای جایگزینی کالاها و تولیدات عربی به جای تولیدات اسرائیلی ادامه خواهد داد.

وی همچنین بر ادامه خرید تجهیزات و خدمات پزشکی از بیمارستان‌های عربی از جمله مصر و اردن به جای خدمات ارائه شده توسط بیمارستان‌های اسرائیلی، تأکید کرد.

 در سپتامبر گذشته دولت فلسطین از توقف کامل واردات برخی کالاهای اسرائیلی خبر داد.

بازار اسرائیل وارد کننده اصلی محصولات کشاورزی کرانه باختری به شمار می‌آید و رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که میزان محصولات کشاورزی صادر شده از کرانه باختری به اراضی اشغالی حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ تن در روز است.

کلید واژه ها: فلسطین و اسرائیل


نظر شما :