بروجردی: عراق باید برای خودش بعنوان یک کشور مستقل تصمیم‌گیری کند

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۹۹۰۶۹۹ سرخط اخبار

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از تشکیل هرچه سریع‌تر کابینه دولت جدید عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که باید عراق بعنوان یک کشور مستقل برای خودش تصمیم‌گیری کند. ما با دخالت‌های غیرقانونی به شدت مخالف هستیم.

علاء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نخست وزیری الکاظمی در دولت عراق اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق به عنوان دو کشور همسایه با مشترکات فراوان فرهنگی و مذهبی و ارتباطات بسیار خوب در سال‌های اخیر به یکدیگر گره خورده و مبتنی بر افراد نیست، گرچه افراد می‌توانند نقش مثبت‌تری را در تقویت روابط داشته باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عراق به عنوان یک کشور مستقل باید برای خودش تصمیم‌گیری کند. ما به شدت مخالف دخالت‌های غیرقانونی به خصوص حضور نیروهای آمریکایی در عراق هستیم کما این‌که مجلس عراق هم تصویب کرد که نیروهای خارجی از این کشور بیرون روند، لذا وجود پایگاه‌های آمریکایی و آوردن تجهیزات به معنای عدم رعایت تمامیت ارضی و صیانت و حاکمیت عراق است.

بروجردی خاطرنشان کرد: ما برای آقای الکاظمی آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم بتوانند هرچه سریع‌تر کابینه مطلوب خود را تشکیل دهند و مجلس هم رای اعتماد دهد و ما شاهد حل این مشکل در این مقطع حساس عراق باشیم.

کلید واژه ها: عراق


نظر شما :