هند واردات‌کالاهای‌آمریکایی ساخت‌چین را ممنوع کرد

۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۸ کد : ۱۹۹۲۶۷۶ سرخط اخبار

مقامات اداره کالای هند در بنادر هندی از ورود کالاهای وارد شده از چین جلوگیری می‌کنند. این کالاها شامل کالاهای آمریکایی ساخته شده در چین، نظیر محصولات اپل، دل، سیسکو و فورد است.

به گزارش تابناک به نقل از راشاتودی، مقامات اداره کالای هند در بنادر هندی از ورود کالاهای وارد شده از چین جلوگیری می‌کنند. این کالاها شامل کالاهای آمریکایی ساخته شده در چین، نظیر محصولات اپل، دل، سیسکو و فورد می‌باشد.

رویترز گزارش داد «انجمن مشارکت استراتژیک هند و آمریکا» که یک گروه لابی و نماینده شرکت‌های آمریکایی در هند است، در نامه‌ای به مقامات وزارت تجارت هند این مشکل را مطرح کرده است: مقامات گمرک هند به طور ناگهانی ترخیص واردات صنعتی از چین را در اکثر فرودگاه‌ها و بنادر مهم این کشور متوقف کرده‌اند.

روز چهارشنبه هم اتحادیه موبایل و الکترونیک هند (ای‌سی‌ای‌اِی) فاش کرد که دولت اخیراً به اعضای این اتحادیه اعلام کرده است که فرودگاه‌های دهلی، بمبئی و چنای، پروسه جدیدی برای بررسی تمام وارداتی که از چین می‌آیند اجرا خواهند کرد.

اختلافات جدید چین و هند در روزهای اخیر به دنبال درگیری مرگبار نیروهای نظامی دو کشور در مرزهای مورد اختلاف هیمالیا، شدت گرفته است.

کلید واژه ها: هند چین ایالات متحده امریکا


( ۲ )

نظر شما :