اپوزیسیون ارمنستان به طرف ساختمان دولت رفتند و خواستار استعفای پاشینیان شدند

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۳ کد : ۱۹۹۷۷۸۸ سرخط اخبار

فعالان اپوزیسیون ارمنستان که عصر سه‌شنبه خیابان مرکزی ایروان را مسدود کرده بودند به طرف ساختمان دولت در میدان جمهوری حرکت کرده و خواستار استعفای نخست وزیر این کشور شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، این فعالان ضمن خواندن ترانه‌های میهن‌پرستانه، شعارهایی را علیه نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان سر داده و می‌گفتند "نیکول خائن، نیکول گمشو".

"کریستین واردانیان" به عنوان نماینده شاخه جوانان حزب " فدراسیون انقلابی ارمنی" به خبرنگاران گفت: پلیس صدها فعال را بازداشت کرده است. صدها تن از دوستان ما تنها در پاسگاه پلیس "نورک" بازداشت هستند.

در حال حاضر نیروهای پلیس ویژه در مقابل ساختمان دولت صف کشیده‌اند اما نیروهای مجری قانون شرکت‌کنندگان باقیمانده در این راهپیمایی اعتراضی را بازداشت نکردند.

اپوزیسیون ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان است. سیاستمداران اپوزیسیون فکر می‌کنند بیانیه مشترک ۹ نوامبر که پاشینیان با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان درخصوص آتش‌بس کامل در قره‌باغ امضا کرده در اصل یک کاپیتولاسیون است. آنها همچنین پاشینیان را مسئول مشکلات اقتصادی و اجتماعی داخلی ارمنستان می‌دانند.

پاشینیان گفته است که پس از سقوط شوشا دیگر درگیری‌ها برای ارمنستان بی‌معناست چرا که از آن زمان به بعد دیگر ایروان قادر نخواهد بود به پیروزی در اقدام نظامی دست یابد. آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان نیز خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام و انتقال قدرت به دولت توافق ملی تا آن زمان شده است.


( ۴ )

نظر شما :