اردوغان: با کمک ایران تعداد هواپیماهای آتش‌نشان برای اطفای حریق را افزایش دادیم

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۳ کد : ۲۰۰۴۵۷۲ سرخط اخبار

رئیس جمهور ترکیه گفت که به کمک ایران و چند کشور دیگر تعداد هواپیماهای آتش نشان به منظور اطفای حریق در مناطق جنگلی جنوب ترکیه را افزایش داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که برای بازدید از مناطق آسیب دیده در اثر آتش سوزی به شهر ماناوگات در استان آنتالیا سفر کرده است، شامگاه شنبه در سخنانی عملیات اطفای حریق در این مناطق را موفقیت آمیز توصیف کرد.

اردوغان گفت که ترکیه توانسته است با اعزام هواپیماهای آتش نشان از سوی ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه و اوکراین تعداد هواپیماهای آب پاش برای اطفای حریق در مناطق جنگلی استان های جنوبی این کشور را از شش فروند به ۱۳ هواپیما افزایش دهد.

همچنین بنابر گزارش شبکه بی.بی.سی، وزارت دفاع ملی ترکیه نیز در حساب کاربری خود در توئیتر تصویری از هواپیمای آتش نشان ایران که به ترکیه اعزام شده، منتشر کرده است.

در این تصویر، هواپیمای ایلیوشین۷۶ متعلق به ایران در پایگاه آکساز در جنوب غربی ترکیه دیده می شود که بنابر اعلام وزارت دفاع ملی از ظرفیت حمل ۳۰ تن آب برخوردار است.


( ۳ )

نظر شما :

ناشناس ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۷
جنگلهای زاگرس میسوختن چرا این تجهیزات و نمیفرستادید ؟ میانکاله داره میسوزه چرا تجهیزات نمیفرستید ؟ ترکیه ای که مرزش با ایران و دیوار کشیده ؟ خوزستان آب نداره آبپاش میفرستید ترکیه ؟
علی ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۰:۰۵
همکاری ایران و ترکیه میتواند به نفع دو کشور باشد و‌به زیان تروریستها ، نمونه بارزش بستن اسمان و مرزهای دو کشور به طور مشترک بر روی اقلیمک شمال عراق در هنگام رفراندوم جعلی بود .