سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه

۰۴ شهریور ۱۳۹۱ | ۲۳:۳۴ کد : ۱۹۰۵۹۴۷ سرخط اخبار

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، از سفر علاءالدین بروجردی، رییس این کمیسیون، به همراه برخی از نمایندگان به سوریه خبر داد.

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، این سفر را در پاسخ به سفر اخیر رییس پارلمان سوریه به ایران و با هدف در جریان قرار دادن آخرین تحولات این کشور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این سفر از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و مجلس انجام شده است، اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه فوق العاده صبح امروز خود تصویب کرد که در راستای پاسخ به حضور رییس پارلمان سوریه در دو هفته گذشته در ایران آقای بروجردی به همراه جهانگیرزاده و آشوری از هیات رییسه و آقامحمدی از اعضای کمیسیون به سوریه سفر کنند.

وی با بیان اینکه این سفر امروز صبح انجام شد و هیات پارلمانی فردا به ایران بازمی گردد، تاکید کرد که این سفر پیرو حضور رییس پارلمان سوریه و در راستای دیپلماسی خارجی کشور و برای در جریان قرار دادن آخرین تحولات داخلی کشور سوریه انجام شده است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: مجلس ایران گروه دوستی و پارلمانی با کشورهای مختلف دارد که در موقعیت های مختلف به کشورها سفر می کند. این ادعا در همین راستا انجام شد که مطمئنا گزارش آن در جلسه بعدی کمیسیون یعنی روز یکشنبه 19 شهریور به اعضا ارائه خواهد شد.

آصفری همچنین تاکید کرد که ایران از دیرباز یعنی زمان حافظ اسد، پدر بشار اسد، درابعاد مختلف دیپلماسی خارجی، سیاسی – فرهنگی و اقتصادی با کشور دوست و همسایه سوریه ارتباط داشته است از این رو انجام این سفر هیات پارلمانی اتفاق جدیدی نیست.

وی در پایان درخصوص گمانه زنی برخی رسانه های خارجی درخصوص هدف سفر بروجردی به سوریه برای دعوت از بشار اسد برای حضور در اجلاس تهران گفت: دعوت از آقای بشار اسد وظیفه مجلس نیست و از وظایف دولت است که دولت نیز این کار را انجام داده اما آقای بشار اسد به دلیل حل مشکلات داخلی این کشور در این اجلاس حضور پیدا نمی کند و از سوریه در سطح وزارت خارجه نمایندگانی به این اجلاس می آیند.

کلید واژه ها: سوریهبشار اسد


نظر شما :