زیباری: منافقین در عراقی جایی ندارند

۱۸ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۴ کد : ۱۹۲۱۱۰۷ سرخط اخبار

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، گفت: ساکنان اردوگاه اشرف جایی در عراق ندارند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در کنفرانسی خبری پس از دیدار با همتای عراقی خود گفت: ما ادامه حضور تروریست های همدست رژیم صدام در سرکوب مردم عراق دراین کشور را خطری برای روابط دو جانبه می دانیم و متاسفیم که با وجود تلاش دولت عراق، تروریست ها خاک عراق را ترک نکردند و در نهایت این ماجرا به درگیری انجامید.

هوشیار زیباری در پاسخ به سوالی در رابطه با اتفاقات اخیر پادگان اشرف محل استقرار گروهک تروریستی منافقین اظهار داشت: دولت عراق در این رابطه کمیته تحقیق تشکیل داده است، اما درهر صورت منافقین جایی در عراق ندارند و باید هر چه زودتر خاک عراق را ترک کنند.

یکشنبه گذشته در حمله به اردوگاه اشرف در عراق 19 تن از منافقین به هلاکت رسیدند.

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق از جامعه جهانی خواست مکان دیگری را برای اسکان منافقین در نظر بگیرد. وی انتقال منافقین به خارج از عراق را موضع رسمی دولت این کشور دانست و گفت: البته معاهدات بین المللی، عراق را ملزم به اسکان مجدد ساکنان اردوگاه اشرف می نماید، اما شمار افراد پذیرفته شده بسیار اندک است.

بغداد در 23 سپتامبر 2012 حضور منافقین در عراق را غیرقانونی اعلام کرد. بغداد همچنین برخلاف تلاش آمریکا برای حذف نام منافقین از فهرست سازمانهای تروریستی، از سازمان ملل خواست به تعهداتش در زمینه خارج ساختن اعضای این سازمان از عراق عمل کند.

کلید واژه ها: عراق منافقین اشرف


نظر شما :