کردهای سوریه: دنبال خودمختاری نیستیم

۲۵ آبان ۱۳۹۲ | ۰۳:۱۸ کد : ۱۹۲۴۵۶۲ سرخط اخبار

ˈصالح مسلمˈ رهبر حزب ˈاتحادیه دمکراتیک کردستان سوریهˈ گفت: تشکیل مجلس در کردستان سوریه به معنای خودمختاری نیست.

 

 
 به گزارش ایرنا ، وی امروز جمعه در گفت وگو با روزنامه ˈحریتˈ ترکیه گفت: ما تصمیم به اداره موقت شمال سوریه تا زمان بهبود اوضاع دراین کشور گرفته ایم و مجلسی که تشکیل شده است متشکل از 82 نفر از تمامی گروه ها و اقلیتهای در شمال سوریه است.

وی افزود : تشکیل این مجلس به معنای اعلام خود مختاری در شمال سوریه نبوده و با ارائه راهکاری برای پایان دادن به بحران در سوریه، این مجلس نیز جزئی از این راه حل خواهد بود.

رهبر حزب اتحادیه دمکراتیک کردستان سوریه تصریح کرد : کردستان سوریه به سه بخش همانند سوئیس تقسیم شده است و در هر بخش نیز مجلسی تشکیل خواهد شد و تشکیل مجلس برای بر آورده کردن نیازهای مردم منطقه است.

مسلم با عنوان اینکه در ˈحلب و موراکاˈ نیز مجالسی مشابه تشکیل شده بود گفت : کسی به آن مجالس اعتراض نکرد ولی با تشکیل این مجلس از سوی کردها ، صدای اعتراضات بلند شده است.

وی در مورد کنترل مرزهای ترکیه و سوریه از سوی گروه های کرد سوری گفت: ترکیه کنترل مرزهای سوریه با این کشور را به گروه های جهادی داده است و مانع کنترل مرزها از سوی گروه های کرد شده است.

رهبر حزب اتحادیه دمکراتیک کردستان سوریه در باره احداث دیوار حائل توسط ترکیه در مرز این کشور و مناطق کردنشین سوریه با ˈدیوار شرمˈ خواندن این دیوار گفت : احداث این دیوار معنایی ندارد و در آینده تخریب خواهد شد.

مسلم با اشاره به اینکه دو بار با سفر به ترکیه با مقامات این کشور دیدار و گفت وگو کرده است ، افزود : مقامات ترکیه قول هایی می دهند ولی به آنها عمل نمی کنند.

کلید واژه ها: ترکیه کردستان سوریه


نظر شما :