اوباما، پوتین را تهدید کرد

۲۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۱:۴۷ کد : ۱۹۴۴۲۲۲ سرخط اخبار

رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور روسیه هشدار داد در صورت پایان نیافتن بحران اوکراین هزینه این بحران برای مسکو افزایش خواهد یافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنا بر اعلام رسانه های آلمانی، رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور روسیه هشدار داد در صورتی که به دخالت در بحران اوکراین پایان ندهد "هزینه این بحران برای مسکو افزایش خواهد یافت."

 این موضوع در گفتگوی تلفنی میان "باراک اوباما" و "ولادیمیر پوتین"، یک روز قبل از آغاز مذاکرات صلح در مینسک در خصوص بحران اوکراین مطرح شد.

"کلی آیوت"، سناتور آمریکایی مدعی است رئیس جمهور آمریکا از حمایت دو حزبی فراوان برای تامین سلاح های دفاعی به اوکراین برخوردار خواهد بود.

اوباما ، از حمایت کنگره نیز برای مسلح کردن کیف در صورتی که مذاکرات مینسک شکست بخورد، برخوردار است.

روزنامه « دی زایت» نوشت اوباما پوتین را به برقرای صلح مجبور و تهدید کرد.

مجله اشپیگل نیز به این موضوع اشاره کرد که درخواست اوباما برای صلح لحنی تهدید آمیز داشت. رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر روسیه را به دخالت نظامی در درگیری اوکراین متهم کرد. 

اوباما هشدار داد:« در صورتی که روسیه به اقدامات خشونت آمیز در اوکراین ادامه دهد و از استقلال طلبان حمایت مالی و تسلیحاتی کند، هزینه ها برای این کشور افزایش خواهد یافت.»

روزنامه آلمانی «دی وِلت» به بیانیه دمیتری رِسکوف ، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه که بر تمایل این کشور در حل صلح آمیز بحران تاکید کرده بود اشاره کرد. رسکوف اعلام کرد تحریم های بیشتر و تامین سلاح های مرگبار برای اوکراین تنها به وخامت اوضاع منجر خواهد شد.

آمریکا به تازگی اعلام کرد احتمال تجهیز نظامیان اوکراینی به سلاح های مرگبار را بررسی می کند.

روزنامه « بلیک» چاپ سوئیس با اعلام اینکه موضوع کمک نظامی مستقیم آمریکا هنوز در دستور کار آمریکا قرار دارد نوشت این در حالی است که کشور های اروپایی همچون آلمان، انگلیس، دانمارک، اتریش و سوئد ، ایده دخالت آمریکا در بحران اوکراین را محکوم کردند.
 

کلید واژه ها: اوکراین بحران اوکراین


نظر شما :