شایعه‌سازی رسانه‌های غربی درباره کرملین

۲۳ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۹۴۵۲۵۱ سرخط اخبار
رسانه های غربی در روزهای گذشته تلاش کرده اند غیبت چند روزه رئیس جمهوری روسیه را به شایعات مختلفی از بیماری پوتین گرفته تا کودتا در کاخ کرملین نسبت بدهند.
 
به گزارش فارس، رسانه های غربی روز جمعه اقدام به انتشار شایعات مختلفی درباره کاخ کرملین و «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه کردند.
 
دامنه این شایعات از «بیماری پوتین»، تا تغییرات ساختاری در کرملین متغیر بوده و منشأ آنها غیبت یک هفته ای رئیس جمهور در محافل عمومی بوده است.
 
پایگاه خبری «دبکا فایل»، وابسته به منابع امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی روز جمعه مدعی شده دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین از سران رسانه ها خواسته طی چند روز آینده از مسکو خارج نشوند زیرا آقای پوتین به زودی بیانیه مهمی صادر می کند.
 
تأیید صدور این بیانیه به طور مستقل امکان پذیر نیست، چرا که بخش انگلیسی دفتر مطبوعاتی کرملین چنین بیانیه ای را روی وب سایت خود قرار نداده است.
 
در همین حال پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» از قول فردی که او را زندگی نامه نویس پوتین معرفی کرده نوشته «پوتین زنده است اما هرج و مرج در کرملین موج می زند.»
 
رسانه هایی که این شایعات را پخش کرده اند می گویند وی از روز 5 مارس در محافل عمومی ظاهر نشده است. به رغم این تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه تصاویری از دیدار پوتین با رئیس دادگاه عالی روسیه منتشر کرد.
 
«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی پوتین در گفت وگو با رسانه های روسیه این شایعات را مدنظر قرار داده و گفته که همه آنها بی پایه و اساس هستند. وی گفته آقای پوتین سالم است و هنوز آنقدر قدرتمند است که می تواند انگشت طرف مقابل را بشکند.
 
از جمله دیگر منابع شکل گیری شایعات درباره پوتین، لغو سفر وی به پایتخت قزاقستان بوده است. رسانه های غربی ادعا کرده اند لغو این سفر به دلیل بیماری پوتین و یا حتی مرگ وی انجام شده است.
 
علی «غم این، کرملین روز جمعه اعلام کرد دیدار پوتین با رئیس جمهور قزاقستان به روز 16 مارس موکول شده است.
 
رسانه های غربی به رغم این روزهای پنجشنبه و جمعه تأکید زیادی بر این داشتند که در کرملین اتفاقاتی در حال وقوع است. «بیزینس اینسایدر» مدعی است غیبت پوتین ممکن است نشأت گرفته از جدال قدرتی باشد که مرگ «نمتسوف»، یکی از مخالفان پوتین به آن شتاب بخشیده است.
 
این پایگاه خبری از قول فردی که وی را مشاور سابق اقتصادی پوتین معرفی می کند ادعا می کند غیبت پوتین ممکن است نشان دهنده یک «کودتا در کاخ کرملین» باشد.

کلید واژه ها: کرملین


نظر شما :