مرسی با لباس اعدام در دادگاه حاضر می‌شود

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۹:۳۹ کد : ۱۹۴۹۰۲۹ سرخط اخبار
دادگاه جنایی قاهره امروز یکشنبه بار دیگر برای محاکمه «محمد مرسی» رئیس جمهور عزل شده مصر در پرونده جاسوسی برای قطر برگزار می شود. 
 
به گزارش «تابناک»، محمد مرسی که اخیرا در پرونده فرار از زندان وادی نطرون به اعدام محکوم شده امروز یکشنبه برای نخستین بار با لباس اعدام در دادگاه حضور خواهد یافت.
 
دادگاه جنایی قاهره اخیرا «محمد مرسی» را در پرونده معروف به «فرار از زندان» به اعدام و در پرونده «جاسوسی» به حبس ابد محکوم کرد.
 
این دادگاه همچنین محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و تعداد دیگری از رهبران اخوان المسلمین از جمله رشاد البیومی، سعد الکتاتنی محی السید احمد و عصام العریان را در جریان پرونده فرار از زندان به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.
 
بر اساس این گزارش دادگاه جنایی قاهره در پرونده جاسوسی نیز علی البلتاجی، خیرت الشاطر جانشین اول رهبر اخوان المسلمین و احمد عبدالعاطی را به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.
 
در همین رابطه محمد مرسی، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و سعد الکتاتنی و عصام العریان و تعدادی دیگر از رهبران اخوان المسلمین در پرونده جاسوسی به حبس ابد محکوم شدند.
 
امروز یکشنبه نیز دادگاه جنایی قاهره برای محاکمه مجدد مرسی و تعدادی از رهبران اخوان المسلمین در پرونده جاسوسی برای قطر تشکیل جلسه می دهد و قرار است مرسی با لباس قرمز که لباس اعدام است در این جلسه حاضر شود.
 
بر پایه این گزارش، تحقیقات دیوان عالی امنیت دولت در این پرونده نشان می دهد که محمد مرسی و تعدادی از متهمان گزارشات صادره از دستگاه های اطلاعات عمومی و جنگی، نیروهای مسلح، نیروهای امنیت ملی در وزارت کشور و سازمان نظارت اداری را به سرقت برده اند که در میان آنها اسناد کاملا محرمانه نیز دیده می شود که مربوط به ارتش، مکان های استقرار نیروهای ارتش و سیاست های کلی دولت است.
 
این متهمان قصد داشتند این گزارشات و اسناد را به دستگاه اطلاعات قطر و شبکه ماهواره ای الجزیره متعلق به این کشور تحویل داده و به مصر و امنیت ملی آن لطمه بزنند.
 
این متهمان عبارتند از: محمد مرسی عیسی العیاط ( رئیس جمهور اسبق- زندانی) - أحمد محمد محمد عبد العاطی (زندانی - مدیر دفتر رئیس جمهور اسبق – داروساز) - أمین عبد الحمید أمین الصیرفی (زندانی – منشی سابق نهاد ریاست جمهوری) - أحمد علی عبده عفیفی (زندانی- تهیه کننده فیلم های مستند) - خالد حمدی عبد الوهاب أحمد رضوان (زندانی- مدیر تولید شبکه مصر 25) - محمد عادل حامد کیلانی (زندانی – مهماندار هواپیما در شرکت هواپیمایی مصر) - أحمد إسماعیل ثابت إسماعیل (زندانی – آموزشیار دانشگاه علوم و فنآوری مصر) - کریمه أمین عبد الحمید أمین الصیرفی (دانشجو) - أسماء محمد الخطیب (فراری – گزارشگر شبکه خبری رصد) - علاء عمر محمد سبلان (فراری – تبعه اردنی – تهیه کننده برنامه های شبکه الجزیره قطر) - إبراهیم محمد هلال (فراری - رئیس بخش اخبار شبکه الجزیره قطر.
 
مرسی همچنین به خاطر اتهامات مربوط به قتل تظاهرات کنندگان در پرونده موسوم به "کاخ الاتحادیه" به 20 سال زندان محکوم شده است.

کلید واژه ها: مرسی محمد مرسی


نظر شما :