ترامپ: برای تونی بلر، ‌جورج بوش مهم‌تر از انگلیس بود

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۵:۵۵ کد : ۱۹۵۹۰۴۸ سرخط اخبار

نامزد پیشتاز جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بار دیگر ضمن مخالفت با جنگ سال ۲۰۰۳ عراق گفت که برای تونی بلر رابطه با جورج بوش، از منافع انگلیس مهم تر بود.

به گزارش فارس، در ادامه مخالفت های دونالد ترامپ با جنگ سال 2003 عراق، او در یک مصاحبه از نخست وزیر وقت انگلیس به دلیل حمایت از این جنگ به شدت انتقاد کرده است.

روز دوشنبه(دیروز) بخشی از مصاحبه دونالد ترامپ با آی تی وی نیوز پخش شد که در آن او به اظهارنظر نخست وزیر انگلیس درباره «احمقانه» بودن پیشنهاد ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا واکنش نشان داد.

حالا بخش دیگری از مصاحبه نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با این رسانه انگلیسی منتشر شد؛ بخش ی که در آن ترامپ به شدت از تونی بلر به خاطر موضع «فاجعه بار» او در قبال جنگ سال 2003 عراق انتقاد کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حمایت تونی بلر از جنگ عراق، جنایات جنگی بوده، گفت: «من آن را جنایات جنگی نمی بینم. به نظر من او یک کار وحشتناک انجام داد».

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بارها مخالفتش را با جنگ 2003 عراق اعلام کرده است، در این مصاحبه هم تاکید کرد: «(جورج) بوش ما را به این کار کشاند اتفاق بسیار بسیار وحشتناکی حادث شد».

خبرنگار انگلیسی با اشاره به حمایت تونی بلر از جورج بوش از او پرسید که آیا او به نخست وزیر انگلیس که به خواسته های آمریکایی ها جواب رد بدهد، احترام خواهد گذاشت؟

ترامپ با انتقاد از حمایت بلر از بوش جواب داد: «بله همینطور است. باید این موضوع به خاطر مردم باشد و نه به خاطر رابطه بین اشخاص. من متعجبم که کسی رابطه با بوش را اینقدر مهم بداند»

او افزود: «تونی بلر اشتباه کرد. شما همینطور اتفاقی نمی توانید کاری بکنید. شما دوستان(انگلیسی) در این وضع درهم برهم(عراق) سهم داشتید همانطوری که ما حضور داشتیم و اکنون وضعیت را ببینید».

کلید واژه ها: بلر تونی بلر


نظر شما :