پیشمرگ‌ها به 25 کیلومتری موصل رسیدند

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۲:۲۲ کد : ۱۹۵۹۴۲۴ سرخط اخبار

سخنگوی رسمی نیروهای زیروانی (یکی از واحدهای ویژه نیروی پیشمرگ) از بازپس گیری پنج روستا در منطقه الخازر از قبضه داعش خبر داد.

به گزارش ایسنا، دلشاد مولود، سخنگوی نیروهای پیشمرگ به سومریه نیوز گفت: نیروهای داعش مقاومت چندانی مقابل پیشروی کردها نکردند.

مولود ادامه داد: مرحله دوم عملیات نظامی علیه داعش در محور الخازر آغاز شد و پنج روستا تا این لحظه آزاد شده است.

وی افزود: نیروهای پیشمرگ در حال حاضر 25 کیلومتری شهر موصل هستند و داعش هیچ مقاومت قابل ملاحظه ای نداشته است.

شورای امنیتی اقلیم کردستان اعلام کرد که این عملیات با هدف آمادگی برای آزادسازی شهر موصل است و بیش از 5000 نیروی پیشمرگ در آن مشارکت دارند.

نیروهای پیشمرگ صبح یکشنبه حمله ای گسترده به مقرهای داعش در منطقه خازر در شمال شرق موصل داشتند.

از سوی دیگر، پلیس کرکوک از دستگیری اعضای بزرگترین گروهک تروریستی وابسته به داعش در این استان خبر داد.

به نقل از سایت خبری شفق نیوز عراق، سرهنگ سرحد قادر، فرمانده پلیس استان کرکوک در بیانیه ای با اشاره به شناسایی و انهدام این گروهک تروریستی اظهار داشت : این گروهک از سال 2009 در مناطق مختلف استان از جمله دوبز، الملتقی، یایجی و یک منطقه صنعتی در کرکوک عملیات های تروریستی متعددی را علیه نیروهای امنیتی اجرا کرده است.

قادر افزود: این گروهک تروریستی پیش از این با انفجار خودروهای بمب گذاری شده و بمب های متعدد، حملات مسلحانه و نیز انفجار خانه ها تعدادی از شهروندان و نیروهای امنیتی را کشته است. همچنین این گروهک مردم را مجبور به پرداخت مبلغی تحت عنوان کمک به "جهاد" و با اجرای عملیات هایی علیه کارمندان مراکز دولتی آنها را مجبور به ترک محل کارشان کرده است.

فرمانده پلیس استان کرکوک ادامه داد : پس از نفوذ داعش در عراق اعضای این گروهک به شهر الحویجه رفته و به حملات داعش علیه پیشمرگ ها پیوستند. آنها بمب های متعددی را منفجر کردند که یکی از آنها منجر به شهادت فرمانده تیپ دوم نیروهای پیشمرگ شد.

وی در ادامه گفت: این گروهک تروریستی مسئول تخریب لوله های انتقال نقت در مرزهای شهر دوبز و مناطق الملتقی، یایجی و خبازیان است.

کلید واژه ها: پیشمرگ کرکوک


نظر شما :