ریچارد برت، سفیر پیشین و مشاور بوش و رایگان:

ترامپ مانع پیروزی های ایران خواهد شد

۱۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۹۶۵۷۸۸ آمریکا گفتگو خاورمیانه
ریچارد برت گفت که دولت آمریکا از جمله پنتاگون نسبت به سیاست‌های ایران در منطقه نگران هستند.
ترامپ مانع پیروزی های ایران خواهد شد

دیپلماسی ایرانی: «ریچارد برت»، سفیر آمریکا و مشاور دولت های «جرج دبلیو بوش» و «رونالد ریگان» در گفت وگو با روزنامه «الشرق الاوسط» عنوان کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا به ایران اجازه دستیابی به پیروزی در عراق و سوریه را نخواهد داد. وی در این گفتگو عنوان کرد که دولت آمریکا به قدری قدرتمند خواهد بود تا بتواند با تهدیدات ناشی از سوی ایران مواجه شود.

مشاور رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه افزود: "من بر این باورم که کشورهای حاشیه خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی نگران چالش های به وجود آمده از سوی ایران هستند". برت در همین خصوص عنوان کرد که دولت آمریکا از جمله پنتاگون نسبت به سیاست های ایران در منطقه نگران هستند.

برت در پاسخ به این سوال که آیا دولت ترامپ به ایران اجازه پیروزی در عراق و سوریه را خواهد داد، گفت: "من معتقدم که رئیس جمهوری منتخب آمریکا اجازه چنین چیزی را به ایران نخواهد داد". وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا جهان با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا امن خواهد بود، گفت: "به اعتقاد من جهان در دوران ریاست جمهوری جدید آمریکا بسیار امن تر از گذشته خواهد بود". وی در ادامه تأکید کرد که ترامپ به قدرت معتقد است و از جنگ های غیر ضروری اجتناب خواهد کرد.

برت در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: "رئیس جمهور جدید آمریکا معتقد است که به منظور اجتناب از جنگ، باید قوی و قدرتمند بود." وی در مورد رئیس جمهور جدید آمریکا نیز بیان کرد: "ترامپ به عنوان یک تاجر به خوبی می داند که چگونه می توان روابط اقتصادی قدرتمندی ایجاد کرد و سطح رفاه را بهبود بخشید؛ فاکتورهایی که احتمال بروز درگیری در جهان را به نحو چشمگیری کاهش می دهند."

مشاور روسای جمهور پیشین آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که موضع دونالد ترامپ در مورد بحران های به وجود آمده در جهان اسلام چیست، عنوان کرد: "رئیس جمهور منتخب آمریکا بر این باور است که بهبود و ارتقای سطح استانداردهای زندگی می تواند تا حد زیادی بحران های بوجود آمده در منطقه خاورمیانه را کاهش دهد". وی در همین زمینه تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا اقدامات و تلاش های جدیدی را در جهت افزایش سرمایه گذاری ها در منطقه خاورمیانه و بهبود سطح مهارت ها صورت خواهد داد، چراکه بیکاری و فقر از عوامل و فاکتورهای اصلی بروز تروریسم در جهان هستند. برت در همین خصوص افزود: "دولت جدید آمریکا در راستای ایجاد و برقراری دوباره ثبات در منطقه و همچنین بازگرداندن رفاه به این منطقه تلاش خواهد کرد." برت در خاتمه این مصاحبه افزود: "دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا به دنبال آن است تا با اتخاذ سیاستی از ایجاد ثبات در کشورها حمایت کرده و در درگیری های نظامی شکست خورده به هیچ وجه شرکت نخواهد کرد."

منبع: نیوز ریپابلیک / مترجم: زهره شهریاری

انتشار اولیه: سه شنبه 7 دی 1395 / انتشار مجدد: یکشنبه 19 دی 1395

کلید واژه ها: دونالد ترامپ ایالات متحده امریکا ایران


نظر شما :