دمیرتاش: هیچ ارتباطی با پ.ک.ک ندارم

۱۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۸ کد : ۱۹۶۶۰۴۳ سرخط اخبار

رئیس محبوس حزب حامی کردهای ترکیه موسوم به "دموکراتیک خلق" تاکید کرد که جزو "مدیران، اعضا، سخنگو و یا مبلغان" حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) نیست. این سخنان صلاح الدین دمیرتاش در پرونده "توهین به اردوغان" مطرح شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، صلاح الدین دمیرتاش، از روسای حزب "دموکراتیک خلق " ترکیه گفت: من مدیر، عضو، سخنگو و یا مبلغ پ.ک.ک نیستم. من فقط یکی از روسای حزب دموکراتیک خلق هستم. من منتقد هرگونه خشونت و جنگ هستم. من با هیچگونه سیاست "جنگ طلبانه ای" موافق نیستم. نکته جالب این است، به رغم پایان روند صلح میان حزب حاکم عدالت و توسعه و پ.ک.ک که کار مقام های دولتی بود، من مسوول حملات پ.ک.ک شناخته شدم.

اتهام ها علیه دمیرتاش پس از سخنرانی او در نهم سپتامبر ۲۰۱۵ در استان دیاربکر مطرح شد. او در خصوص درگیری نیروهای امنیتی و اعضای پ.ک.ک سخنرانی کرد و گفت: حزب دموکراتیک خلق هیچگونه مسوولیتی در این کشتارها ندارد. کسانی که تصمیمات سیاسی برای پایان روند صلح گرفتند، رئیس جمهوری و نخست وزیر ترکیه هستند.

صلاح الدین دمیرتاش تاکید دارد که در اظهاراتش توهین نکرده است و سخنانش واکنش یک حزب سیاسی از یک حزب سیاسی دیگر بوده است. او همچنین می گوید، زمانیکه این سخنرانی را مطرح کرد، ساختمان های حزبش هم هدف حمله قرار گرفته بودند.

کلید واژه ها: دمیرتاش پ.ک.ک


نظر شما :