تازه ترین نظرسنجی درباره محبوبیت ترامپ و کلینتون

مردم هنوز از هیلاری متنفرند

۰۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۶ کد : ۱۹۶۹۷۹۴ اخبار اصلی آمریکا
مطابق آمار مرکز نظرسنجی گالوپ، هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه تنها در بین 41 درصد از آمریکایی‌ها محبوب است. این عدد از ماه نوامبر یعنی زمانی که او در رقابتی شوکه‌کننده انتخابات را به ترامپ واگذار کرد، تغییر نکرده است.
مردم هنوز از هیلاری متنفرند

نویسنده: تیم مارسین

دیپلماسی ایرانی: عدم محبوبیت باورنکردنی ترامپ دیگر یک راز نیست. آمار و ارقام رسمی، میزان محبوبت او را در حدود 38,4 درصد تخمین می زنند. اما با این که محبوبیت ترامپ از زمان رسیدن به دفتر ریاست جمهوری به طور مداوم در حال کاهش بود، رقیب او در انتخابات سال 2016، هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها، حتی ذره ای بر محبوبیت اش افزوده نشده است.

مطابق آمار مرکز نظرسنجی گالوپ، هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه تنها در بین 41 درصد از آمریکایی ها محبوب است. این عدد از ماه نوامبر یعنی زمانی که او در رقابتی شوکه کننده انتخابات را به ترامپ واگذار کرد، تغییر نکرده است. در آن زمان گالوپ عدد 43 را برای محبوبیت کلینتون مشخص کرده بود درحالی که 55 درصد از او متنفر بودند. این اعداد حالا 41 و 57 هستند که تغییرات زیادی را نشان نمی دهند. موسسه گالوپ این نظرسنجی را دربین 1009 فرد بالغ از 7 ژوئن تا 11 ژوئن انجام داده و خطای اندازه گیری این نظرسنجی کمتر از 4 درصد است.

اتفاقی که برای کلینتون و محبوبیت او افتاده یک انحراف از روندی تاریخی است. گالوپ عنوان کرد: «در طول 25 سال گذشته، نرخ محبوبیت فردی که در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده بعد از انتخابات افزایش پیدا کرده است.» گالوپ به این نکته اشاره می کند که کاندیداهای شکست خورده می توانند افزایشی حداقل 4 درصدی را در محبوبیت خود انتظار داشته باشند.

کلینتون پس از شکست در انتخابات با ورود مجدد به عرصه عمومی اغلب منتقد ترامپ و جمهوری خواهان بوده است. به عنوان مثال او اخیرا درباره برنامه بهداشتی جمهوری خواهان در توییتر اظهار نظر کرده است. رقابت و دعوا میان کلینتون و ترامپ دو کاندیدای نامحبوب ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد. کلینتون گفته است که خود را برای شکست در انتخابات سرزنش می کند اما در ضمن به چیزهای دیگری هم اشاره دارد: «من شخصا مسئولیت کامل را قبول می کنم. من کاندیدا بودم و من کسی بودم که پای صندوق رای شکست خورد. من از چالش ها و مشکلات بسیار آگاه بودم.» کلینتون این حرف ها را در مصاحبه خود می زند و بلافاصله اضافه می کند: «من در مسیر پیروزی بودم تا زمانی که نامه جیم کومی در 28 اکتبر منتشر شد و ویکی لیکس روسی شک و تردیدها را در ذهن مردم ایجاد کرد و آنها را از رای دادن به من ترساند.»

ظاهرا با نتیجه نظرسنجی محبوبیت کاندیداها، ترس مردم هنوز هم ادامه دارد.

منبع: نیوزویک/ مترجم: روزبه آرش 

کلید واژه ها: گالوپ هیلاری کلینتون دونالد ترامپ ایالات متحده امریکا


نظر شما :