آن چه ایمیل‌های ساتر افشا می کنند

جایگاه اختصاصی دختر ترامپ در تجارت با روسیه

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۲:۳۰ کد : ۱۹۷۱۴۶۸ اخبار اصلی آمریکا
خانوم ترامپ در مصاحبه با نیویورک‌تایمز چنین احتمالی را رد نکرده اما گفته که به دنبال چنین چیزی نبوده است. او اضافه کرد که هرگز آقای پوتین را ندیده بوده و هرگز تجارتی در مسکو نداشته است جز اینکه در برخی معماری‌ها وطراحی‌های داخلی شرکت‌ها نظراتی را ارائه داده است.
جایگاه اختصاصی دختر ترامپ در تجارت با روسیه

نویسنده: امیلی شوگرمن

دیپلماسی ایرانی: یکی از شرکای تجاری قدیمی دونالد ترامپ اعلام کرده است که او برای ایوانکا، دختر بزرگ ترامپ در روسیه در سال 2006، جایگاهی اختصاصی در کنار رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین تهیه کرده است. فلیکس ساتر کسی است که این جمله را گفته است. او زمانی از شرکای سازمان ترامپ بود و فردی که نقش بزرگی در افتتاح شعبه برج ترامپ در مسکو در سال 2015 ایفا کرد. ساتر ایمیلی را نشان می دهد که در آن با وکیل ترامپ درباره پروژه ترامپ در مسکو و نفوذ خودش گفت وگو کرده است: «من برای ایوانکا در شرکت خصوصی پوتین در کرمیلن جایگاهی اختصاصی ایجاد کرده ام.»

خانوم ترامپ در مصاحبه با نیویورک تایمز چنین احتمالی را رد نکرده اما گفته که به دنبال چنین چیزی نبوده است. او اضافه کرد که هرگز آقای پوتین را ندیده بوده و هرگز تجارتی در مسکو نداشته است جز اینکه در برخی معماری ها و طراحی های داخلی شرکت ها نظراتی را ارائه داده است. با این حال ایمیل های ساتر چیزهای بیشتری را نشان می دهند: «تجارت ها و معاملات ترامپ با روس ها حتی در دوران مبارزات انتخاباتی ادامه داشت. اگرچه پروژه برج ترامپ هرگز به طور مستقیم زیرنظر او اداره نشد و ترامپ هیچ کدام از آنها را امضا نکرد.»

با این حال مساله نگران کننده این است که آقای ساتر در ایمیل های خود که به دست نیویورک تایمز رسیده است می گوید: «او همان قدر می تواند با پوتین ارتباط برقرار کند که به دونالد ترامپ می تواند نزدیک شود.» در ایمیلی او می نویسد: «پسر ما می تواند رئیس جمهور آمریکا شود و ما می توانیم وقوع چنین اتفاقی را مهندسی کنیم. من تمام قدرت تیم پوتین را برای چنین کاری در اختیار دارم و این روند را مدیریت خواهم کرد.» آقای ساتر مهاجری روسی و منبع اطلاعاتی سابق اف بی آی است که همچنین اعلام کرده از طریق وی تی بی بانک نیازهای مالی چنین پروژه ای را تامین می کرد. وی تی بی بانک، بانکی روسی است که همواره زیر تحریم های آمریکا بوده است. قابل توجه است که ساتر از نفوذ خود در روسیه برای بهبود چشم انداز پروژه زیر دست اش بهره برده است. به عنوان مثال وکیل ترامپ برای صحبت با سخنگوی پوتین به طور مستقیم با او ارتباط نگرفته بلکه از میل باکسی عمومی استفاده کرده است. این مساله نشان می دهد که تیم ترامپ ارتباطی شخصی و مستقیم با کرملین نداشته و به نظر می رسد آقای ساتر در این میان نقش برقرار کننده ارتباط و دلال را ایفا کرده است.

ارتباطات احتمالی ترامپ با روس ها هم اکنون از سوی وزارت دادگستری، کمیته های سنا و مجلس آمریکا مورد تحقیق قرار گرفته است. کمیته اطلاعات نیز بحث این ایمیل ها را پیش کشیده و از سازمان ترامپ در رابطه با ایمیل های مذکور پرس وجو کرده است. این مسائل در حالی عنوان می شود که سازمان ترامپ روز دوشنبه در بیانیه ای نوشت: «باید روشن کنیم که سازمان ترامپ هرگز ارتباط یا منفعتی تجاری در روسیه نداشته است.»

منبع: ایندیپندنت/ مترجم: روزبه آرش

کلید واژه ها: ساتر سازمان ترامپ ایمیل روسیه ایوانکا ترامپ


نظر شما :