تیلرسون: امیدواریم شرکت های اروپایی به تحریم‌های علیه ایران بپیوندند

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۰ کد : ۱۹۷۲۷۰۷ سرخط اخبار

بعد از ظهر امروز (یکشنبه) «رکس تیلرسون» وزر خارجه آمریکا که در ریاض به سر می برد؛ در کنفرانس خبری مشترک با «عادل الجبیر» شرکت کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود، گفت که دو طرف درباره ایران، بحران قطر و سوریه با یکدیگر رایزنی کرده اند.

بنا بر اعلام شبکه العربیه، الجبیر خطاب به خبرنگاران گفت که دو طرف درباره بحران قطر و سوریه، مبارزه با افراطی گری و تروریسم و  آن چه که آن را «خطر ایران» می نامید با تیلرسون صحبت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا هم گفت که دو طرف درباره خطر ایران و گروههای حامی این کشور در منطقه و همچنین سیاست های ترامپ در خصوص ایران بحث و گفت و گو کرده اند.

رکس تیلرسون، با بیان اینکه از سر گیری روابط عراق و عربستان بسیار مهم است؛ ادامه داد: شورای هماهنگی عربستان و عراق در راستای جهش عراق به سوی آینده اقدام خواهد کرد و صفحه جدیدی در منطقه باز می کند و ما تلاش می کنیم عراقی بسازیم که دور از تأثیرات ایران و گروههای مسلح حامی ایران باشد.

او ادامه داد: تلاش می کنیم تا رابطه میان عراق با تمامی کشورهای عربی گسترش یابد و باید گروههای مسلح خارجی عراق را ترک کنند.

وی درباره اعمال تحریم ها علیه ایران نیز گفت که امیدوار است شرکت های اروپایی به تحریم علیه ایران بپیوندند.

وزیر خارجه آمریکا، در خصوص بحران میان قطر و عربستان گفت که آمریکا با تمامی طرف های بحران روابط بسیار محکمی دارد و تلاش می کند تا آتش بحران را کاسته و وحدت کشورهای شورای همکاری را باز گرداند.

عادل الجبیر نیز در این خصوص تأکید کرد: با امارات، بحرین و مصر در خصوص گام های پیش رو برای حل بحران قطر مشورت می کنیم

کلید واژه ها: قطر


نظر شما :