دادگاه برزیل پاسپورت "لولا داسیلوا" را گرفت

۰۶ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۰ کد : ۱۹۷۴۶۳۸ سرخط اخبار

پس از تایید محکومیت لولا داسیلوا بر سر فساد در یک دادگاه تجدید نظر، وزارت دادگستری برزیل اعلام کرد، یکی از دادگاه های این کشور، مصادره پاسپورت رییس جمهور سابق برزیل را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این حکم در شب سفر برنامه ریزی شده "لوییس ایناسیو لولا داسیلوا"، رییس جهور سابق برزیل به آفریقا صورت گرفت. این تصمیم همچنین یک روز پس از آن صورت گرفت که قاضیان دادگاه تجدید نظر به محکومیت لولا داسیلوا بر سر ارتشا و پولشویی رای دادند.

کریستیانو زانین، وکیل رییس جمهور سابق برزیل اظهار کرد، پاسپورت وی امروز (جمعه) تحویل داده خواهد شد. این وکیل همچنین حکم دادگاه را "شگفت آور" و محدودیتی غیرضروری برای آزادی عمل لولا داسیلو دانست. زانین طی بیانیه ای گفت، دادگاه تجدید نظر از سفر لولا داسیلوا به آفریقا و برنامه اش برای بازگشت به برزیل در 29 ژانویه مطلع بوده است.

سخنگوی لولا داسیلوا اظهار کرد، این رییس جمهور سابق قصد داشت که برای حضور در یک نشست اتحادیه در اتیوپی به آفریقا سفر کند اما او هم اکنون به به این قاره نمی رود.

ممکن است رییس جمهور سابق برزیل به محض تجدید نظر نهایی قضات درخصوص پرونده وی دستگیر شود و پیش بینی می شود که رای نهایی دادگاه نهایتا در دو یا سه ماه آینده صادر شود.

 

کلید واژه ها: برزیل لولا داسیلوا داسیلوا سابق برزیل رییس جمهور سابق


نظر شما :