گفت‌وگوی ترامپ و امیر قطر درباره «نفوذ شرورانه ایران و روسیه»

۲۴ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۱ کد : ۱۹۷۵۹۵۲ سرخط اخبار

کاخ سفید درباره دیدار روز سه شنبه امیر قطر با رئیس جمهور آمریکا بیانیه ای صادر کرد و در آن از رایزنی های ضد ایرانی و روسی دونالد ترامپ با «تمیم بن حمد آل ثانی» خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، طبق اعلام کاخ سفید رئیس جمهور آمریکا در دیدار با امیر قطر ایران و روسیه را «تهدیدی برای ثبات منطقه» خواند.

امیر قطر که از چند روز قبل به آمریکا سفر کرده، روز گذشته در کاخ سفید با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد؛ دیداری که به گفته کاخ سفید در آن دو طرف درباره اختلافات بین اعضای شورای همکاری خلیج فارس، سوریه و همچنین «تهدید ایران و روسیه برای ثبات منطقه» رایزنی کردند.

متن بیانیه کاخ سفید درباره این دیدار:

«رئیس جمهور دونالد جی ترامپ در کاخ سفید از تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر استقبال کرد. رئیس جمهور و امیر درباره راه های تقویت پیوندهای امنیتی و اقتصادی بین ایالات متحده و قطر صحبت کردند. دو رهبر درباره تلاش های مشترک به منظور نهایی کردن توافق های تجاری تازه که سبب ایجاد بیش از 50 هزار شغل برای آمریکا خواهد شد، حرف زدند.

رئیس جمهور و امیر درباره راه های تقویت همکاری و هماهنگی آمریکا و قطر در موضوع مقابله با تروریسم و افراطیگری صحبت کردند.

رئیس جمهور و امیر درباره موضوعات منطقه شامل سوریه، یمن و ایران حرف زدند. در موضوع سوریه، امیر از رئیس جمهور به خاطر رهبری تلاش بین المللی برای محکوم کردن تازه ترین جنایت رژیم اسد علیه مردم سوریه تشکر کرد.

رئیس جمهور و امیر درباره نفوذ شرورانه ایران و روسیه شامل نقش آنها در تجهیز رژیم اسد برای انجام جنایت هایش، تهدید ایران و روسیه برای ثبات منطقه و راه های تقویت همکاری بین ایالات متحده و قطر در این موضوعات صحبت کردند.

دو رهبر درباره موانع بازگرداندن وحدت در شورای همکاری خلیج فارس حرف زدند. آنها درباره اهمیت وحدت این شورا برای کاستن از تهدیدات امنیتی و اطمینان یافتن درباره رفاه مردم منطقه توافق کردند».

این بیانیه در شرایطی صادر شده که به دنبال ادعاهای اخیر به دمشق درباره حمله شیمیایی در دوما، تحرکات واشنگتن و متحدانش تشدید شده و برخی رسانه های غربی از احتمال حمله نظامی به سوریه خبر داده اند.

 

کلید واژه ها: قطر امیر درباره و امیر جمهور و امیر درباره و امیر درباره جمهور و امیر


نظر شما :