رئیس‌جمهوری آلمان با رهبران شیعه گفت‌وگو کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۵۰ کد : ۱۹۷۶۴۲۲ سرخط اخبار

رئیس جمهوری آلمان از رهبران شیعه خواست که ببینند جوامع شان چه اقداماتی را می تواند برای مقابله با اقدامات ضد یهود انجام دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، این درخواست از سوی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهوری آلمان در حالی صورت گرفته است که نگرانی ها بابت افزایش رویکرد ضد یهود در آلمان افزایش داشته است.

رئیس جمهوری آلمان در دیدار با رهبران انجمن اسلامی کنگره های شیعه در آلمان در برلین نگرانی خود را بابت افزایش رویکرد خشونت آمیز در قبال یهودیان در سطوح مختلف جامعه آلمان ابراز داشت.

وی گفت: یهودی ستیزی در آلمان تنها مشکل مسلمانان نیست اما مساله ای است که در میان مسلمانان قوت بیشتری دارد.

اظهارات رئیس جمهوری آلمان بخشی از نگرانی های گسترده با مرکزیت افزایش یهودی ستیزی در آلمان و گسترش احساسات در میان جامعه اقلیت مسلمانان این کشور محسوب می شود.

مناظره و گفت وگو درباره این مسائل در هفته های اخیر در حالی افزایش یافته که حمله اخیر توسط یک مرد جوان سوری علیه دو مرد که کلاه مخصوص یهودیان را به سر داشتند، گزارش شد.

فلیکس کلین، کمیسیونر جدید رسیدگی به امور مربوط به یهودی ستیزی به آمارهای پلیس آلمان اشاره کرد مبنی بر اینکه 90 درصد از جرایم مربوط به یهودی ستیزی توسط اشخاص با تفکرات جناح راست افراطی صورت می گیرد.

سخنگوی انجمن اسلامی کنگره های شیعه در آلمان اعلام کرد که نمایندگان این گروه برنامه های مختلف خود را با هدف مقابله با افراط گرایی به رئیس جمهوری آلمان ارائه کردند.

این دیدار میان رئیس جمهور آلمان و نمایندگان این انجمن در حالی برگزار شد که سازمان های غیردولتی آن را مورد انتقاد قرار دادند.

انجمن اسلامی کنگره های شیعه در آلمان نماینده 150 جامعه شیعی در آلمان است.

کلید واژه ها: جمهوری آلمان رئیس جمهوری آلمان یهودی ستیزی


نظر شما :