ترزا می: اراده مطلق من اجرای بریگزیت است

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۶ کد : ۱۹۷۶۴۸۱ سرخط اخبار

ترزا می، نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که "اراده مطلق" او این است که بریگزیت را به رغم تمامی فشارها اجرا کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، این در حالی است که ترزا می، نخست وزیر انگلیس از سوی برخی هم حزبی هایش در حزب محافظه کار تحت فشار قرار گرفته که رویه اش را تغییر دهد.

آن دسته از محافظه کاران مخالف اتحادیه اروپا از ترزا می خواسته اند که از پیشنهاد "شراکت گمرکی" با اتحادیه اروپا که به عقیده آنها باعث وابستگی بیش از حد لندن به این اتحادیه می شود دست بردارد.

محافظه کاران حامی اتحادیه اروپا نیز از ترزا می خواسته اند از برخی خطوط قرمزش در مذاکرات با اتحادیه اروپا دست برداشته و بریتانیا را در داخل بازار واحد این اتحادیه نگه دارد.

ترزا می در مطلبی در نشریه سان که در شماره امروز (یکشنبه) منتشر شد، نوشت: اراده مطلق من این است که بریگزیت را به موفقیت برسانم و این کار را با ترک بازار واحد با اتحادیه گمرکی و ایجاد یک رابطه جدید با شرکا در اتحادیه اروپا انجام دهم که کنترل مرزها، قوانین و پول مان را به خودمان برگرداند.

او گفت: بریتانیا پیشرفت خوبی برای دستیابی به این هدف کسب کرده و ما در ماه های آینده با عزم راسخ این کار را انجام خواهیم داد.

این در حالی است که تصمیم گیری درباره مساله گمرک در دولت انگلیس بعد از عدم توافق در کابینه درباره این مساله به تعویق افتاده است.

گروهی از وزرای کابینه ترزا می با طرح وی درخصوص "شراکت گمرکی" که طبق آن بریتانیا به نمایندگی از اتحادیه اروپا تعرفه های اجناس به مقصد این بلوک را دریافت می کند مخالفت کرده اند چراکه ممکن است شرکت ها بعدا تقاضای خسارت از بابت باقی مانده محصولات در بریتانیا در یک سیستم با تعرفه پایین تر کنند.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا ترزا می


نظر شما :