جاسوسی اسرائیل علیه ایران و قطر از امارات؟

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱ کد : ۱۹۸۶۹۸۳ سرخط اخبار

 الخلیج الجدید نوشت: به گزارش رسانه‌های عبری، افسران و سربازان اسرائیلی، پس از اتمام خدمت در بخش جاسوسی ویژه سایبری در امارات، با هدف جاسوسی علیه قطر و ایران، در راستای پیشرفت ابزار‌های حملات الکترونیکی در امارات، فعالیت می‌کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: در همین رابطه، به گفته رونین بیرگمن، تحلیلگر روزنامه یدیعوت احرونوت، تعداد زیادی از فارغ التحصیلان بخش‌های اطلاعات پیشرفته در ارتش اسرائیل، مانند یگان سرّی ۸۲۰۰، در مقابل دریافت مبالغ هنگفتی، به نفع شرکت‌ها و طرف‌های خاصی، از جمله اماراتی ها، عمل می‌کنند.

بیرگمن به نقل از یک افسر سابق اسرائیلی می‌گوید میانگین حقوقی که ابوظبی به افسران اسرائیلی می‌پردازد، یک میلیون دلار در ماه است. وی با اشاره به شرکت «دارک متر» که بازوی تجاری بخش سایبری در دستگاه اطلاعاتی امارات محسوب می‌شود، تصریح کرد که افسران اسرائیلی در این شرکت به خدمت گرفته می‌شوند.

علاوه بر این، یدیعوت احرونوت از وجود یک شرکت جاسوسی اسرائیلی خبر داد که مأموریت آن، کنترل تلفن‌های همراه، با هدف کمک به دولت‌های استبدادگر، برای مبارزه با مخالفان، روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر، خبر داده و خاطر نشان کرد که فروش تکنولوژی‌های اسرائیلی به امارات، برای جاسوسی علیه قطر و حزب الله، ایران و داعش صورت می‌گیرد، که در مقابل آن، ده‌ها میلیون دلار به اسرائیلی‌ها پرداخت می‌شود؛ که با انجام هر حمله سایبری، که به سفارش امارات و توسط اسرائیل انجام می‌شود، بر این مبالغ افزوده می‌شود.

این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی بارز در اسرائیل آورد: اسرائیل منافع زیادی در رابطه با امارات دارد و روابطش با این کشور عربی، از اهمیت استراتژیکی برخوردار است. اما با وجود مبالغ هنگفتی که اماراتی‌ها به اسرائیل پیشنهاد داده اند، افسران اسرائیلی حاضر در امارات، از کنترل تلفن‌های همراه مسئولان آمریکایی سرباز زده اند؛ با این حال، امارات قصد دارد در زمینه سایبری، به دولتی بزرگ و مستقل تبدیل شود.

لازم به ذکر است شرکت اماراتی «دارک متر» در سال ۲۰۱۴ به دست گروهی که از سوی دولت امارات مسئول جمع آوری اطلاعات تکنولوژیک بودند، تاسیس شده و دفاتر مرکزی آن در ابوظبی دایر است.

منبع: انتخاب

کلید واژه ها: ایران و اسرائیل


نظر شما :