سریال مصری درباره نابودی «اسرائیل»؛ خشم صهیونیست‌ها و استقبال حماس

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۲ کد : ۱۹۹۰۹۹۷ سرخط اخبار

پخش سریالی در مصر همزمان با ماه مبارک رمضان با اعتراض وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و استقبال جنبش فلسطینی حماس روبرو شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مصر به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پخش سریالی با عنوان «النهایه» (پایان) را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش «العربی الجدید»، در صحنه‌ای از قسمت اول این سریال تعدادی دانش‌آموز در کلاس درسی در سال ۲۱۲۰ نشان داده شده که در حال خواندن موضوع جنگ در راه آزادسازی قدس هستند.

معلم کلاس در این صحنه آمریکا را حامی اصلی رژیم صهیونیستی می‌خواند و خطاب به دانش‌آموزان می‌گوید: وقتی که زمان خلاص شدن کشورهای عربی از دشمن سرسختشان فرا رسید جنگی به نام جنگ آزادسازی قدس به راه افتاد. این جنگ به سرعت پایان یافت و منجر به نابودی اسرائیل در کمتر از ۱۰۰ سال از زمان تأسیس آن شد.

واکنش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در اعتراض به این سریال اعلام کرد: این موضوع اصلا قابل قبول نیست بویژه در میان دولت‌هایی که از ۴۱ سال پیش توافق صلح امضا کرده‌اند.

واکنش حماس

«حازم قاسم» سخنگوی حماس هم در واکنش به این سریال در توییتر خود نوشت: استقبال گسترده عرب‌ها در شبکه‌های اجتماعی از این سریال مصر که نابودی اشغالگر اسرائیلی و آزادی قدس را پیش‌بینی می‌کند، بر این موضوع تأکید دارد که همه امت در کنار مسأله اصلی خود ایستاده، مقدسات خود را فراموش نکرده و اشغالگر اسرائیلی به عنوان دشمن اصلی آن باقی خواهد ماند.

وی افزود، مخالف ملت عرب با عادی‌سازی روابط با اشغالگر اسرائیلی بر انزوای کسانی تأکید می‌کند که در این راستا حرکت کرده‌اند؛ خزعبلات حامیان عادی‌سازی روابط نمی‌تواند وجدان امت را فریب دهد.

کلید واژه ها: مصر اسرائیل حماس


( ۹ )

نظر شما :