غیبت کیم جونگ اون، سکوت کره شمالی و احتیاط کره‌جنوبی

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۷ کد : ۱۹۹۱۰۰۷ سرخط اخبار

مقام‌های کره جنوبی خواستار اتخاذ تدابیر محتاطانه در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر بیماری کیم جونگ اون شدند و تاکید کردند که آنها هیچ نوع تحرکات غیرمعمولی در کره شمالی مشاهده نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم یئونگ-چول، وزیر اتحاد کره جنوبی که بر تعامل با کره شمالی نظارت دارد، یکشنبه در نشستی پشت درهای بسته گفت: دولت سئول قابلیت‌های اطلاعاتی‌ای در اختیار دارد که با اطمینان بگوید هیچ اتفاق غیرعادی در حال رخ دادن نیست.

یک سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی نیز امروز در پاسخ به این پرسش که آیا کیم جونگ اون در وونسان به سر می‌برد، گفت چیزی برای تایید کردن ندارد.

بازار داغ شایعات و گمانه زنی درباره وضعیت جسمانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از آن به راه افتاد که او در سالروز تولد بنیانگذار کره شمالی در ۱۵ آوریل شرکت نکرد و از آن زمان هم در انظار عمومی ظاهر نشده است.

رسانه‌های کره جنوبی در روزهای گذشته گزارش دادند که کیم تحت جراحی قلب و عروق قرار گرفته یا اینکه برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس از مراسم‌ها دوری می‌کند. اخباری هم از ابتلای احتمالی یکی از محافظانش به کرونا حکایت داشت.

رسانه دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) نیز همچنان هیچ تصویر یا گزارشی درباره رهبر این کشور منتشر نکرد.

با این حال این رسانه گزارش‌هایی درباره ارسال پیام کیم به کارگرانی که در یک تفرجگاه در وونسان کار می‌کنند، منتشر کرد.

این منطقه همان جایی است که رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که محل استقرار احتمالی کیم است.

پیشتر گزارش‌هایی هم از اعزام یک تیم پزشکی از چین به کره شمالی منتشر شد اما گفته می‌شود این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که جراحی قلب کیم جونگ اون خوب پیش نرفت و به گفته منابع مطلع، پزشک او حین استنت‌گذاری قلب دستش به شدت لرزیده است و او دوران سختی را می‌گذارند.

کلید واژه ها: کره شمالی کیم جونگ اون


( ۲ )

نظر شما :