آمریکا و عربستان یک گروه تروریستی جدید در شمال سوریه تشکیل می‌دهند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۰ کد : ۱۹۹۱۳۸۱ سرخط اخبار

ریاض و واشنگتن قصد دارند با ادغام دو گروه مسلح کُرد، یک گروه مسلح تازه در شمال سوریه تشکیل دهند. ریاض در همین راستا، 120 میلیون دلار برای حزب کارگران کردستان ارسال کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مداخله ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی در امور داخلی سوریه و توطئه‌های این دو کشور علیه دمشق همچنان ادامه دارد.

روزنامه ترکیه‌ای «خبر ترک» با انتشار گزارشی خبر داد که عربستان و آمریکا در پی تشکیل یک «گروه تروریستی مسلح» در شمال سوریه هستند.

در گزارش این روزنامه آمده است، آمریکا با گروههای سیاسی کُرد که خارج از تسلط حزب «کارگران کردستان» (پ.ک.ک) هستند، قصد دارد یک گروه مسلح جدید تشکیل دهد.
به گزارش خبر ترک، پس از 21 روز نشستهای مستمر، آمریکا تلاش کرد که گروههای سیاسی کُرد «جنبش جامعه دموکرات» و «شورای ملی کُرد» به توافق برسند. جامعه دموکرات تحت سیطره پ.ک.ک قرار دارد و شورای ملی نیز عضو ائتلاف معارضان سوری است.

 بنا بر این گزارش، آمریکا به این دو گروه کُرد اعلام کرده است که قصد دارد با ادغام بین عناصر آنان، یک گروه تازه تشکیل دهد.

عربستان سعودی مطابق معمول، بخشی از این طرح است و در همین راستا، «هفته گذشته120 میلیون دلار به حزب کارگران کردستان کمک کرد».

خبر ترک ادامه داد، بر اساس اطلاعاتی که از شمال سوریه به دست این روزنامه رسیده است، عربستان سعودی به مدت سه سال، 520 میلیون دلار برای این طرح هزینه خواهد کرد و 200 میلیون دلار دیگر نیز، صرف هزینه‌های جانبی این طرح خواهد شد.

به گزارش این روزنامه، در مرحله نخست قرار است که این گروه نظامی از 120 هزار نفر به همراه 600 نفر دیگر تشکیل شود. این 600 نفر، از یگان «مبارزه با تروریسم» هستند و شاید «مستشاران نظامی جدیدی به این منطقه بیایند».

بنا بر این گزارش، در گزارشی که وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته به دونالد ترامپ رئیس جمهر این کشور ارائه کرده، این وزارتخانه ده هزار نفر را از شمال سوریه گردآوری کرده و تحت حمایت خود قرار داده است.

کلید واژه ها: امریکا و عربستان سوریه کردهای سوریه


( ۲ )

نظر شما :

آبتین ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۰
این مطلب چرت و پرتی بیشتر نیست. دوگروه که یکی در ترکیه ست مقرش و یکی با ترکیه میجنگه میخوان با هم متحد بشن! و جالبه اینها تروریستی هستن ولی داعشی که توی ترکیه یارگیری می‌کرد تروریستی نبود!