قطر گمانه‌زنی‌ها درباره خروج از شورای همکاری را تکذیب کرد

۰۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۲ کد : ۱۹۹۱۸۱۶ سرخط اخبار

معاون وزیر خارجه قطر اعلام کرد، اخبار منتشر درباره قصد این کشور برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس، شایعات بی‌اساس است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خانم «لؤلؤه الخاطر» معاون وزیر خارجه قطر و سخنگوی وزارت خارجه این کشور برخی اخبار منتشره مبنی بر قصد این کشور برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس را تکذیب کرد و آنها را شایعات بی اساس خواند.

الخاطر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: با نزدیک شدن به پایان سال سوم محاصره‌ای که عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر علیه قطر وضع کرده‌اند تعجبی ندارد که شهروندان (کشورهای حاشیه) خلیج (فارس) سوال‌ها و شک‌هایی درباره شورای همکاری به عنوان یک سازمان داشته باشند.

وی افزود، اینها شایعاتی است که علت آن احساس یأس و ناامیدی از شکاف ایجاد شده میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس است، شورایی که همیشه منبع امید برای شش کشور عضو بوده است.

عربستان، مصر، امارات و بحرین از حدود سه سال پیش (ژوئن ۲۰۱۷) روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و  ۱۳ شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس را از برای از سرگیری این روابط تعیین کردند.

«نایف الحجرف» دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج فارس اخیرا ابراز اطمینان کرد، کشورهای عضو شورای همکاری قادر به حل این اختلافات هستند.

کلید واژه ها: قطر شورای همکاری خلیج فارس


نظر شما :