جزئیات سفر اوباما اعلام شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۳:۱۱ کد : ۱۹۱۳۸۴۶ سرخط اخبار

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدور اولین بیانیه رسمی، جزئیات سفر رئیس جمهور آمریکا به سرزمین های اشغالی را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس: جزئیات سفر اوباما به سرزمین های اشغالی در بیانیه دفتر نتانیاهو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سفر سه روزه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به سرزمین های اشغالی از 20 مارس جاری آغاز خواهد شد.

در اولین بیانیه رسمی که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در مورد این سفر منتشر کرده، آمده است که اوباما روز چهارشنبه 20 مارس به فرودگاه بن گوریون در نزدیکی تل آویو در سرزمین های اشغالی وارد خواهد شد و برای دیدار با شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی و صرف شام با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به قدس اشغالی خواهد رفت.

این در حالی است که هنوز کاخ سفید برنامه مشخصی برای این سفر اعلام نکرده است، بر اساس برنامه رسمی که دفتر نتانیاهو منتشر کرده، اوباما روز پنج شنبه از موزه اسرائیل در قدس بازدید خواهد کرد و بعد از آن به رام الله خواهد رفت تا با رهبران فلسطینی در کرانه باختری دیدار کند.

وی همچنین پنجشنبه سخنرانی را در مرکز کنفرانس های بین المللی در قدس خواهد داشت و روز جمعه نیز در محل دفن اسحاق رابین از سران رژیم صهیونیستی حاضر خواهد شد، وی در محل یادبود آن چیزی که هولوکاست یهودیان خوانده می شود نیز حضور پیدا خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه اوباما در سرزمین های اشغالی از نحوه فعالیت گنبد آهنین نیز که با سرمایه گذاری آمریکا در سرزمین های اشغالی احداث شده، اطلاع پیدا خواهد کرد و بعد از آن روز جمعه راهی اردن خواهد شد.

کلید واژه ها: اشغالی سرزمین های اشغالی سرزمین رژیم صهیونیستی اوباما بیانیه


نظر شما :