ناگفته های احمدی نژاد از مراسم خاکسپاری چاوز

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۳:۴۰ کد : ۱۹۱۵۳۳۴ سرخط اخبار

مجله مهر: محمود احمدی نژاد که ظهر امروز برای شرکت در آئین بهره برداری از سامانه انتقال آب شیرین، به قم سفر کرده بود، با اشاره به لزوم افزایش جمعیت در قم ، در بخشی از سخنان خود نیز ناگفته هایی از شرکت در مراسم خاکسپاری چاوز و مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ونزوئلا را بیان کرد. گزیده سخنان احمدی نژاد در این باره را بخوانید:

  • نگران آب نباشید چراکه امروز نیازمند رشد جمعیت هستیم و امروز این رشد باید به قبل برگردد. کاهش رشد جمعیت یک خطر برای ملت است در حالی که برخی فکر می کنند جمعیت مثل نخود و لوبیا است که اگر تمام شد، می توان آن را خرید یا از خارج آورد، در حالی که مانند حرکت یک نفر است که در دوره های مختلف جوانی، میانسالی و پیری می تواند کارهای متفاوتی انجام داد.

 

  • آب سالم آمد. مردم قم نگران افزایش جمعیت نباشند و من از طرف خدا قول می دهم که روزی تان می رسد، چراکه خود جمعیت اقتدار ملی و قدرت می آورد و جوانان هستند که کشور را می سازند.

 

  • مردم ونزوئلا بارها قیام کرده اند تا نوبت به چاوز مومن و انقلابی رسید. چاوز در تمام سخنرانی هایش اسم امام را می آورد و می گفت راه ما راه امام است. او می گفت هرچه جمهوری اسلامی بگوید، قبول دارم و سوال ندارم. به طور مثال در ماجرای غزه به او زنگ زدم و گفتم باید کاری کرد و پس از اتمام آن گفت وگو، با وزارت خارجه کشورش تماس گرفت و گفت که سفیر صهیونیست ها را بیرون بیندازند.

 

  • تلاش دارند شخصیت چاوز را خراب کنند و لازم بود که ما برویم و گفته می شود حرف هایمان ذهنیت ها را جهت داد. وقتی که همراه چاوز به زیارت امام رضا (ع) رفتیم، خبرنگاران را جمع کرد و یک ربع راجع به امام زمان (عج) صحبت کرد.

 

  • در تشییع جنازه چاوز مردم به صورت میلیونی شرکت کرده بودند و ده ها کیلومتر صف کشیدند تا با جنازه اش خداحافظی کنند و جمعیت طوری حضور داشتند که مثل راهپیمایی های عظیم ایران بود و در بین این جمعیت 54 هیات و 32 رییس دولت حضور داشتند. در این مراسم همه به ما تسلیت می گفتند و می گفتند آقای چاوز ما را با شما و انقلاب ایران آشنا کرده است و امروز حضور شما ما را محکم می کند.

 

  • در مراسم تشییع جنازه چاوز در صف مردم ایستاده بودم و مردم فریاد «ویوا ایران» یعنی زنده باد ایران را سر می دادند. البته «ویوا احمدی نژاد» هم زیاد می گفتند.

 

  • برای مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ونزوئلا نیز جمعیت زیادی آمده بودند.وقتی باید از جلوی جمعیت رد می شدم، فریادها بلند شد و همه زنده باد ایران و زنده باد عدالت سر می دادند.

 

  • البته در این مراسم، برای ما سوالات شرعی هم پیش می آمد که به بعدا می پرسیم. چون وقتی سوال شرعی پیش می آید، باید بپرسیم تا بدانیم.

کلید واژه ها: جمعیت چاوز مراسم امام


نظر شما :