امارات فایننشال تایمز و اکونومیست را می خرد

۰۸ تیر ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۹۱۷۹۴۲ سرخط اخبار

امارات به دنبال خرید روزنامه فایننشال تایمز و نصف سهام مجله اکونومیست است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، روبرت مردوخ مالک بزرگترین رسانه های غربی هم اکنون در حال مذاکره با کابینه ابوظبی درباره فروش روزنامه فایننشال تایمز به قیمت 1.2 میلیارد دلار است.

مذاکرات در این باره از یک ماه پیش با انتشارات "بیرسون" مالک مجموعه فایننشال تایمز آغاز شده است و پیش بینی می شود تا یک هفته آینده دو طرف درباره این موضوع به توافق دست یابند.

انتشارات "بیرسون" و شرکت دولتی "گروه مدیا ابوظبی" برای خرید کامل مجموعه فایننشال تایمز به علاوه 50 درصد از مالکیت مجله  "اکونومیست" و تعدادی از سرویس های خبری مالی، گفتگو  می کنند.

در صورت توافق دوباره، گروه مدیا ابوظبی مالکیت 75 درصد از این گروه رسانه انگلیسی را برعهده بگیرد و بقیه همچنان در اختیار مردوخ باقی می ماند.

گروه نیوز گروپ در مالکیت روبرت مردوخ در حال حاضر روزنامه های وال استریت ژورنال، سان و تایمز لندن، نیویورک پست و شبکه تلویزیونی فوکس نیوز آمریکا و تعدادی استدیوی سینمایی در هالیوود را در اداره می کند.

با این حال قرار است از این هفته، رسانه های در  مالکیت مردوخ به عنوان زیرمجموعه دو شرکت قرار بگیرند. نیوزگروپ که همچنان اداره روزنامه ها را برعهده خواهد داشت و شرکت جدید التاسیس "تونتی فرست سنتشوری فوکس" نام گذاری شده است که شبکه های تلویزیونی و استدیوهای سینمایی را مدیریت خواهد کرد.

براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، فایننشیال تایمز یکی از قدیمی ترین، مهم ترین و پرنفوذترین روزنامه های اقتصادی - سیاسی در جهان است که مرکز آن در شهر لندن قرار دارد. روزنامهٔ فاینانشیال تایمز یکی از روزنامه های مطرح و بسیار مهم در سیاست و اقتصاد بریتانیا به حساب می آید. این روزنامه به طور همزمان در ۲۳ شهر مهم دنیا از جمله شهرهای لندن، لیدز، دوبلین، پاریس، فرانکفورت، استکهلم، میلان، مادرید، نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، دالاس، آتلانتا، میامی، واشینگتن دی سی، توکیو، هنگ کنگ، سنگاپور، سئول، دوبی، ژوهانسبورگ و استانبول منتشر می شود.

روزنامه فاینانشیال تایمز تنها روزنامه در جهان است که وضعیت روزانهٔ بورس لندن و دیگر بورس های مطرح جهانی را با تحلیل های کامل به صورت روزانه بررسی می کند.

این روزنامه در سال ۱۸۸۸ میلادی با همت جیمز شریدان و برادرش آغاز به کار کرد. فاینانشیال تایمز تا سال های سال با چهار روزنامه اقتصادی چاپ بریتانیا به رقابت می پرداخت تا اینکه در سال ۱۹۴۵ میلادی به عنوان تنها روزنامه اقتصادی بریتانیا درآمد.

روزنامه فاینانشیال تایمز یکی از پرتیراژترین روزنامه های اقتصادی جهان است. گفتنی است که تیراژ فاینانشیال تایمز پس از روزنامه وال استریت ژورنال که دارای تیراژی برابر با سه میلیون نسخه در روز است، در رتبهٔ دوم در میان تمامی روزنامه های اقتصادی جهان قرار دارد.
هم اکنون رقیب اصلی روزنامه فاینانشیال تایمز، روزنامه وال استریت ژورنال است که مرکز آن در شهر نیویورک در ایالات متحدهٔ آمریکا قرار دارد.

اکونومیست، هفته نامه خبری و بین المللی به زبان انگلیسی که در لندن چاپ می شود. چاپ مستمر آن به دست بنیانگذارش "جیمز ویلسون" از سپتامبر ۱۸۴۳ آغاز شد.

هم اکنون این نشریه 1.2 میلیون نسخه تیراژ دارد که نیمی از آن در آمریکای شمالی توزیع می شود.

کلید واژه ها: تحریم روحانی آمریکا


نظر شما :