ایران هسته ای مشکل بزرگتری است

۱۰ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۰ کد : ۱۹۴۳۷۵۹ سرخط اخبار

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته مشکلات مربوط به برنامه سخنرانی وی در کنگره قابل حل هستند اما اکنون باید به مسئله برنامه هسته ای ایران پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید مشکلات مربوط به برنامه سخنرانی وی در کنگره قابل حل هستند، اما ایران مسلح به سلاح هسته ای مسئله بزرگتری است که باید حل شود.

اشاره نخست وزیر رژیم صهیونیستی به چالش هایی است که در هفته های گذشته بر سر سخنرانی وی در کنگره آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران وجود داشته است.

دعوت جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از نتانیاهو برای سخنرانی درباره برنامه هسته ای ایران در نشست مشترک مجلس سنا و نمایندگان انتقاداتی به همراه داشته است.

مقامات دولتی آمریکا با بیان اینکه دعوت از نتانیاهو بدون هماهنگی کاخ سفید صورت گرفته و اقدامی خارج از پروتکل های دیپلماتیک است، اعلام کرده اند در صورتی که نتانیاهو به آمریکا سفر کند، نه اوباما و نه هیچ یک از مقامات ارشد دولت با وی دیدار نمی کنند. دعوت آقای بینر بدون هماهنگی با نمایندگان کاخ سفید صورت گرفت.

بسیاری از کارشناسان، رسانه ها و حتی برخی از نمایندگان کنگره تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره را دخالت در امور داخلی آمریکا خوانده اند. نتانیاهو در داخل فلسطین اشغالی به استفاده تبلیغاتی از سفر به آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، متهم شده است. با این وجود نتانیاهو اعلام کرده در نشستی که روز 12 اسفند (3 مارس) برگزار می شود، شرکت می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت اسرائیل تحت حملات مستمر ایران قرار دارد.

کلید واژه ها: نتانیاهو رژیم صهیونیستی


نظر شما :