هاشمی: اقدامات ظریف در تاریخ ماندگار خواهد بود

۰۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۲ کد : ۱۹۵۱۵۳۳ سرخط اخبار

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش های محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی را در تاریخ ماندگار دانست و گفت: به دلیل تندروی یک اقلیت محدود نباید دلسرد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز (یکشنبه) با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تأکید بر اهمیت هنر دیپلماسی در مذاکرات سیاسی از عملکرد وزارت امور خارجه بویژه تیم مذاکرات هسته ای و شخص وزیر امور خارجه تشکر کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اثبات حقانیت ایران که سابقه 13 ساله بهانه گیری های غرب را داشت در مذاکراتی که بزرگان دیپلماسی 6 کشور قدرتمند جهان حضور داشتند، کار ساده ای نبود.
وی با یادآوری اقبال عمومی مردم و خوشحالی آنان از نتایج مذاکرات خطاب به ظریف گفت: نباید به خاطر تندروی های یک اقلیت محدود دلسرد شوید، تنش زدایی، خنثی کردن و مقابله با سیاست شوم ایران هراسی، تعامل سازنده با جهان با حفظ عزت، حکمت و اقتدار از جمله خصوصیات و هنر دیپلماسی در دولت یازدهم است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به همین دلیل، کار شما در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود و مطمئن باشید آینده درباره این مقطع با توجه به همه شرایط قضاوت خواهد کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری سخنان موافقان و مخالفان مذاکرات هسته ای در کنگره، سنا و دولت آمریکا گفت: بسیار مهم است که موافقان و مخالفان در سخنان خویش بر توانایی های ایران تأکید می کنند که این نتیجه جز با صبوری های مردم، قدرت استدلال تیم هسته ای و حقانیت انقلاب اسلامی به دست نمی آمد.
وی ضمن تأکید بر ضرورت پیگیری اجرای کامل توافق هسته ای تا حصول به نتیجه نهایی و رفع کامل تحریم های ظالمانه علیه ایران و همچنین شرایط حساس منطقه و تحولات جاری خاطرنشان کرد: از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می رود با قدرت و اقتدار برای کمک به حل معضلات و بحران های منطقه ای در جهت تقویت همگرایی و افزایش همکاری و هم سویی کشورهای منطقه علیه پدیده شوم تروریسم و کنترل دامنه آن تلاش و جدیت مضاعفی انجام دهد.
وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند برای ایجاد وحدت منطقه ای و به دنبال آن ثبات و آرامش در سراسر جهان، نقش مؤثر و مفیدی ایفا کند، چرا که مقابله با خشونت، جنگ و تروریسم به نفع همه کشورهای جهان است.

** حمایت های آیت الله هاشمی رفسنجانی از وزارت خارجه ادامه یابد
وزیر امور خارجه نیز در این دیدار که در آستانه آغاز مرحله جدید سفرهای منطقه ای خود انجام شد، گزارشی از روند مذاکرات، نکات مهم توافق ، اهمیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، فعالیت ها و برنامه های وزارت امور خارجه برای اصلاح نگاه بین المللی و منطقه ای به ویژه کشورهای همسایه به جمهوری اسلامی ایران ارایه کرد.
ظریف از رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به خاطر حمایت های منطقی و مواضع اصولی و مترقی آیت الله هاشمی رفسنجانی به ویژه در مذاکرات هسته ای تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت و شرایط سیاسی و نظامی منطقه، سفرهای منطقه ای خود و فعالیت های دیپلماتیک برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از خشونت و جنگ در منطقه، خواستار ادامه حمایت های آیت الله هاشمی رفسنجانی از فعالیت های وزارت امور خارجه شد.
به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه صبح امروز سومین دور سفر منطقه ای خود پس از توافق وین را آغاز کرد.

کلید واژه ها: هاشمی رفسنجانی مجمع تشخیص مصلحت نظام


نظر شما :