ایران انتقال سلاح از عمان برای یمن را افزایش داده است

۲۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۷ کد : ۱۹۶۳۹۸۹ سرخط اخبار

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی مدعی شده است که ایران انتقال تسلیحات به انصارالله یمن را از طریق عمان افزایش داده است.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقامات غربی مدعی شد که ایران انتقال تسلیحات به جنبش انصارالله یمن از طریق عمان را افزایش داده است.

رویترز مدعی شده است که مقامات غربی و ایرانی چنین اطلاعاتی را در اختیار این خبرگزاری قرار داده اند و به نقل از آنها مدعی شد که افزایش سرعت انتقال تسلیحات به انصارالله یمن در ماههای اخیر که شامل موشک و سلاح های سبک می شود، می تواند دردسر امنیتی برای آمریکا را تشدید کند.

طبق این گزارش، اکثر انتقال تسلیحات به انصارالله یمن از طریق عمان صورت می گیرد و شامل استفاده از مسیرهای زمینی می شود.

یکی از مقامات ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که واشنگتن، عمان را در جریان نگرانی خود در خصوص این مسئله قرار داده است اما شفاف سازی نکرد که چه زمانی در اینباره با مقامات عمانی وارد بحث شده است.

این مقام آمریکایی به رویترز در اینباره گفت: «ما درباره انتقال اخیر تسلیحات از ایران به یمن نگران بودیم و این نگرانی را به آنهایی منتقل کردیم که روابط خود با حوثی ها حفظ کرده اند و دولت عمان را نیز شامل می شود».

علیرغم آنکه رویترز چنین گزارشی را منتشر کرده است، دولت عمان هرگونه قاچاق تسلیحات از امتداد مرز این کشور را رد کرده است.

«یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان در مصاحبه با روزنامه عربستانی «عکاظ» در اینباره گفت: «این مسئله صحت ندارد. هیچ سلاحی از امتداد مرز ما عبور نکرده است و ما آمادگی داریم درباره هرگونه مسئله مشکوکی که آنها مطرح می کنند، شفاف سازی کنیم».

مقامات آمریکایی در حالی از افزایش انتقال تسلیحات ایران به انصارالله ابراز نگرانی کرده اند که واشنگتن خود یکی از حامیان حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری ریاض علیه مردم یمن است.

در حملات هوایی ائتلاف سعودی در یمن هزاران نفر از مردم بی گناه این کشور جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر دیگر نیز زخمی و آواره شدند.

در یکی از جدیدترین اقدامات متجاوزانه عربستان سعودی، ائتلاف تحت رهبری ریاض، یک مراسم ختم در «صنعا» را هدف بمباران قرار داد و صدها غیرنظامی در آن جان خود را از دست دادند و این در حالی است که عربستان مدعی است که غیرنظامیان را در یمن هدف قرار نمی دهد.

کلید واژه ها: انتقال تسلیحات رویترز انصارالله انصارالله یمن به انصارالله انتقال تسلیحات به


نظر شما :