بورل: برجام تمام نشده است

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۳ کد : ۱۹۸۹۶۱۴ سرخط اخبار

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنان خود به اختلاف دیدگاه کشورهای اروپایی با آمریکا در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ پرداخت.

بورل با اشاره به برخی اختلاف نظرهای اروپا با واشنگتن گفت: آمریکا خواهان پایان بخشیدن به برجامی که اوباما به امضا رساند، بود؛ همچنین آمریکا خواستار اعمال سیاست فشار حداکثری بر ایران شد، اما من فکر نمی کنم که اروپا چنین برآورد و برداشتی داشته باشد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: برجام از منظر اروپا هنوز تمام نشده است، این توافق بنابر تصمیم جمعی بود که جهان را امن تر سازد، اروپا خواستار صلح در خاورمیانه است و اینها مواردی است که ما باید (با آمریکا) درباره آنها صبوری به خرج دهیم.

بورل افزود: اروپا به روابط فرا آتلانتیکی نیاز دارد، اروپا با آمریکا دارای ارزش های مشترکی است و هردو در یک سمت قرار دارند، درهرحال ما باید با ترامپ و یا هر فردی که در کاخ سفید حضور دارد خود را منطبق ساخته و به مذاکره بپردازیم.

وی ادامه داد: ما برای تامین امنیت خود در یک روابط فرا آتلانتیکی هستیم و زمانی که دوستی ما باعث ضربه زدن به ما می شود باید با او صحبت کرد تا خود را اصلاح کند.

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ از ۲۶ تا ۲۷ بهمن ماه با حضور رهبران ۳۵ کشور، در آلمان برگزار شد.

کلید واژه ها: برجام جوزپ بورل


( ۱ )

نظر شما :