فرار «بایدن» از پاسخ دادن به سوال درباره برداشتن تحریم‌های ایران

۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۴ کد : ۱۹۹۰۴۲۵ سرخط اخبار

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از پاسخ دادن به سوال مجری یک شبکه آمریکایی درباره لغو تحریم‌های ایران در شرایط شیوع کرونا، طفره رفت.

به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این کشور، می‌گوید 

بایدن در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر رئیس‌جمهور بود، در شرایط کنونی همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» تحریم‌های ایران را لغو می‌کرد یا نه، توضیح داد: «من اطلاعات کافی درباره وضعیت کنونی ایران ندارم... تیم سیاست خارجی من حدس‌وگمان‌های زیادی دارد که آنها واقعا در اوضاع دشواری هستند و دروغ می‌گویند».

وی اما تاکید کرد که «برای تصمیم گرفتن» درباره لغو تحریم‌های ایران، «به اطلاعات بیشتری» نیاز دارد.

این سیاستمدار آمریکایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور  توصیه کرد که به‌جای بلند فکر کردن، در خصوص نحوه پاسخ به شیوع بیماری کرونا در آمریکا عمیق فکر کند.

بایدن در این باره تصریح کرد: «کرونا تقصیر رئیس‌جمهور نیست اما پاسخ کند به آن، ناکامی در طی مسیر صحیح و ناتوانی در انجام آنچه باید به سرعت انجام شود چیزهایی است که نمی‌توانند ادامه پیدا کنند».

وضعیت این ویروس در ایالات متحده نیز، که زمانی شاهد تمسخر این ویروس توسط ترامپ بود، اکنون به حدی وخیم شده که تعداد کل مبتلایان در این کشور از چین هم بیشتر شده و در صدر کشورهای آلوده به این ویروس قرار گرفت.

آمریکا تا کنون ۱۴۲۱۷۸ مورد ابتلا به این بیماری و ۲۴۸۴ فوتی بر اثر آن گزارش کرده است.

کلید واژه ها: جو بایدن ایران و امریکا تحریم ایران ویروس کرونا


( ۱ )

نظر شما :

ایرانی ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰
شما امریکائی ها کاری کردید که اگر تمام جمعیت امریکا از بین برود کسی دلش بحالتان نمیسوزد ، پست ترین رئیس جمهورها را داشتید ، آنروز که شما با خاک یکسان شدید دنیا برای اولین بار نفس راحت میکشد ، بایدن یا هر خر دیگر که رئیس جمهور بشود دیگر بحال من ایرانی فرق نمیکند ، با پوزش از تمام حیوانات که آدم بغلط گاهی اوقات اسم آنها را بزبان میآورد ، فعلأ حیوانات از تمام امریکائی ها با ا رزش ترند .