سئول: غیبت رهبر کره شمالی احتمالا برای دوری از ابتلا به کروناست

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۴ کد : ۱۹۹۱۰۵۳ سرخط اخبار

یک وزیر ارشد کره جنوبی احتمال داد رهبر کره شمالی برای اجتناب از مبتلا شدن به ویروس کرونا، در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کیم یئون‌چول» وزیر اتحاد کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) گفت احتمال دارد «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کووید۱۹»، در مراسم سالروز تولد بنیان‌گذار این کشور شرکت نکند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این وزیر ارشد سئول طی سخنرانی در پارلمان این کشور، توضیح داد علی‌رغم اینکه پیونگ‌یانگ گفته ویروس کرونا به کره شمالی سرایت نکرده اما به دلیل تدابیر سفت‌وسختی که برای اجتناب از شیوع این ویروس در پیش گرفته‌اند، غیبت این کیم چندان هم غیرعادی نیست.

کیم در این باره افزود: «درست است که او هرگز مراسم سالروز تولد کیم ایل‌سونگ را از زمانی که قدرت را به دست گرفته، از دست نداده، اما بسیاری از مراسم‌های سالانه از جمله جشن‌ها [در سراسر جهان] به دلیل نگرانی‌ها از ویروس کرونا لغو شده‌اند».

وی چند روز پیش نیز گفته بود دولت سئول به‌قدری از توانمندی اطلاعاتی لازم برخوردار است که تایید کند هیچ نشانه‌ای از وضعیت غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد. (جزئیات بیشتر)

برخی رسانه های ژاپنی شنبه هفته قبل مدعی ناموفق بودن عمل اولیه جراحی رهبر کره شمالی شدند و به نقل از منبع نزدیک به تیم معالجه کننده کیم جونگ اون نوشتند که عمل جراحی نخست روی وی موفق نبوده است.

منابع آمریکایی نیز شامگاه شنبه ادعا کردند برخی تحرکات موشکی و استقرار قطار ویژه رهبر کره شمالی در یک ایستگاه راه آهن نزدیک یکی از اقامتگاه های وی رصد شده است. به نوشته برخی منابع آمریکایی، یک قطار متعلق به  رهبره شمالی در ایستگاه راه آهن نزدیک «ونسان» محل اقامت وی مستقر شده است.

امروز همچنین نمایندگان آمریکا و کره جنوبی در تماس تلفنی ارزیابی کردند که هیچ نشانه غیرعادی درباره وضعیت کیم وجود ندارد.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کره شمالی کیم جونگ اون


نظر شما :