مصر دوم و سوم اردیبهشت زمان برگزاری انتخابات مصر

۰۶ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۸ کد : ۱۹۱۳۱۷۹ سرخط اخبار

با وجود تعیین روز شنبه و یکشنبه 27 و 28 آوریل آتی برای برگزاری اولین مرحله از انتخابات پارلمانی مصر، دفتر ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد، انتخابات پارلمانی 22 و 23 آوریل (دوم و سوم اردیبهشت سال آینده) برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رویترز گزارش داد، دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد، انتخابات پارلمانی این کشور 22 و 23 آوریل (دوم و سوم اردیبهشت سال آینده) برگزار خواهد شد و مجلس نمایندگان جدید دوم ژوئیه نشست برگزار خواهد کرد.

 

شبکه الجزیره نیز در خبری فوری اعلام کرد، سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت که انتخابات پارلمانی این کشور 22 آوریل برگزار خواهد شد.

 

ظاهرا این اقدام با هدف پاسخ به درخواست برخی از چهره های مسیحی از دفتر ریاست جمهوری مصر برای تغییر زمان انتخابات به دلیل هم زمانی آن با اعیاد مسیحی انجام گرفته است.

 

در همین حال به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر فرمانی برای تغییر زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور صادر کرد.

 

دفتر ریاست جمهوری مصر شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: مرسی برای برآورده کردن درخواست برادران مسیحی زمان برگزاری انتخابات پارلمانی را تغییر داد.

 

در این بیانیه آمده است: این اقدام ، پاسخ فوری مرسی است به درخواست برادران مسیحی برای اصلاح زمان برگزاری مرحله نخست انتخابات مجلس نمایندگان.

 

بر اساس این تصمیم جدید، دور نخست انتخابات پارلمانی مصر 22 و 23 آوریل برگزار و 29 و 30 آوریل تکرار خواهد شد.

کلید واژه ها: پارلمانی انتخابات پارلمانی مصر آوریل ریاست جمهوری جمهوری مصر ریاست مسیحی 22 بهمن ریاست جمهوری مصر


نظر شما :