ایرانیان پاسخ سلفی‌ها را با دسته های گل دادند!

۲۴ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۳:۵۸ کد : ۱۹۱۴۸۸۶ سرخط اخبار

برخی کاربران عرب زبان با مقایسه اقدام ایرانیان در مقابل مصری ها به سرزنش سلفی ها پرداختند؛ هرچند برخی نیز در مقابل، این کار را نشانه ای از حیله گری و خباثت ایرانی ها برای نفوذ بیشتر در مصر دانستند!
 
به گزارش «تابناک»، جمعه گذشته، شماری از سلفی های مصر به همراه برخی معارضین سوری حاضر در قاهره به منزل دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در قاهره حمله کرده و ضمن وارد آوردن خسارت به آن، به شعارنویسی و بالا بردن پرچم معارضین سوری پرداختند.
 
بنا بر این گزارش، در واکنش به این کار نه تنها خسارتی به دفتر حافظ منافع مصر در تهران وارد نشد، بلکه سه شنبه نمایندگان تشکل های دانشجویی و مردمی ایران در حرکتی نمادین با حضور در خیابان ولنجک، دسته گلی را به نشانه همبستگی ملت های دو کشور و وحدت مذهبی به خالد عماره، رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران اهدا کردند.

خالد عماره نیز که شخصا در مقابل دفتر حافظ منافع ایران در تهران حاضر شد، ضمن تشکر از این حرکت، به محکومیت افراط گرایی و رد تعرض به دفتر حافظ منافع ایران در مصر پرداخت؛ اقدامی که بازتاب گسترده ای در رسانه های جهانی داشته و برخی کاربران عرب زبان نیز با مقایسه اقدام ایرانیان در مقابل مصری ها، سلفی ها را سرزنش کردند؛ هرچند عده ای نیز در مقابل، این کار را نشانه ای از حیله گری و خباثت ایرانی ها برای نفوذ بیشتر در مصر دانستند! 

 

 

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی ضمن پوشش تصویری مراسم، به واکنش مهمانپرست به این تجمع پرداخته و آن را پیام صداقت ایرانیان به مصری ها دانسته است.

 
پایگاه مصری الدستور الاصلی نیز نوشت: اتحادیه های دانشجویی ایرانی که در مراسم اهدای گل به حافظ منافع مصر شرکت داشتند، تأکید کردند، ایران قصد گسترش تشیع در میان دیگر مسلمانان را ندارد.

 
سایت شبکه الجزیره: دانشجویان ایرانی شعارهایی در حمایت از نزدیکی با مصر و تقریب مذاهب اسلامی سر دادند.

 
پایگاه خبری الیوم السابع با پوشش کامل بیانیه عربی قرائت شده در مراسم نوشت: تشکل های ایرانی قصد ایران در نشر تشیع بین سایر مسلمانان را رد کردند

 
دو نفر از کاربران الیوم السابع نوشته اند: ای مصری ها، ادب را از برادران ایرانیتان یاد بگیرید! این فرق بین ایرانی ها و مصری هاست.
 

پایگاه خبری الجورنال نیز ضمن پوشش خبری مراسم بر بیانیه پایانی تشکل های ایرانی خطاب به جریان های سلفی مصر متمرکز شده است.

 

پایگاه الوطن اما این تیتر را برای پوشش مراسم دیروز برگزید: ایران سلفی های مصر را خجالت زده کرد... دسته گل برای رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران.

 
پایگاه خبری روزنامه فرامنطقه ای الحیات نیز نوشت: دسته گلی که پس از چند روز از پرتاب سنگ سلفی ها به منزل حافظ منافع ایران در مصر، تظاهرکنندگان ایرانی به رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران اهدا کردند
 

واشنگتن پست هم به نقل از آسوشیتدپرس نوشت در واکنش به حمله سلفی ها، تعدادی از دانشجویان ایرانی روز سه شنبه به دفتر حافظ منافع مصر در تهران رفته و دسته گلی را به نشانه دوستی اهدا کردند

 
 
تکمیلی
 
پایگاه مصری الیوم السابع نوشت 15 حرکت و ائتلاف اسلامی که مهمترین آنها «انقلابیون مسلمان» «طلاب الشریعه» «ائتلاف دفاع مسلمین از صحابه و اهل بیت» و «جریان اصلاح» هستند قرار بود امروز نیز در مقابل دفتر مرکزی اخوان المسلمین دست به تجمع زده و نسبت به عادی سازی روابط با ایران در قالب ورود گردشگران ایرانی و گسترش تشیع در مصر اعتراض کنند. اما «یحیی الشربینی» هماهنگ کننده حرکت «انقلابیون مسلمان» دیروز اعلام کرد برای گفت و گو با اخوان المسلمین پیرامون این موضوع تجمع روز جمعه را به موعدی دیگری موکول خواهند کرد.

 

کلید واژه ها: مصر حافظ حافظ منافع دفتر حافظ دفتر حافظ منافع سلفی منافع مصر حافظ منافع مصر منافع مصر در مراسم دفتر حافظ منافع مصر حافظ منافع مصر در مصری ها نشانه سلفی ها


نظر شما :