اظهارات توهم‌آمیز معاون رئیس پلیس دبی

اوباما چون ریشه‌های شیعی دارد، با ایران به توافق رسید!

۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ کد : ۱۹۵۵۷۷۰ اخبار اصلی پرونده هسته ای خاورمیانه
ضاحی خلفان در تویتر خود نوشت: «اوباما که ریشه‌های شیعی دارد و اصالتا شیعه است نزدیکی روابط میان ایران و امریکا را برگزید و تلاش می‌کند ضمن توقف برنامه هسته‌ای نظامی ایران، دیدگاه‌های یکدیگر را به هم نزدیک کند.»
اوباما چون ریشه‌های شیعی دارد، با ایران به توافق رسید!

دیپلماسی ایرانی: آغاز اجرای برجام و رفع تحریم های ظالمانه از ایران خشم اعراب را برانگیخته است. عرب های شورای همکاری خلیج فارس اکنون از هر بهانه ای استفاده می کنند تا به اوباما و ایران بتازند. بعد از آن که عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی که در ضدیت با ایران هم پای عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان شده است، در کنفرانس مطبوعاتی اش بعد از نشست شورای همکاری خلیج فارس همه آمار تجاری میان ایران و امارات را نادیده گرفت و ادعا کرد که دادوستد تجاری کشورش با ایران تنها 4 درصد از کل تعاملات اقتصادی امارات است و گفت که آن چه از وجود سرمایه گذاران ایرانی در امارات متحده عربی می گویند توهم است چرا که شمار شرکت های ثبت شده ایرانی سه هزار شرکت است اما شرکت های فعال ایرانی 200 شرکت بیشتر نیستند، اکنون نوبت به معاون رئیس پلیس دبی رسید که اوباما را بر سر توافق با ایران به باد انتقاد بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایلاف، وابسته به جریان مخالف لیبرال عربستان سعودی که مقر آن در لندن است، ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی در حساب توییتری خود نوشت: «اوباما که ریشه های شیعی دارد و اصالتا شیعه است نزدیکی روابط میان ایران و امریکا را برگزید و تلاش می کند ضمن توقف برنامه هسته ای نظامی ایران، دیدگاه های یکدیگر را به هم نزدیک کند.» وی در ادامه تویتر خود نوشت: «اوباما در این کار موفق شد.»

معاون رئیس پلیس دبی به همین اکتفا نکرد و در توییتر دیگری نوشت: «انتخابات امریکا که همیشه دست های مخفی آن را هدایت می کنند، همواره در درجه اول امنیت اسرائیل را تامین کرده اند... "براوو" فرزندان صهیون.»

وی سپس نوشت: «در دانش کشف طبیعت بشر، انسان همیشه راه های مقابله با خطر و چگونگی دفع آن را بررسی می کند، این دقیقا کاری است که فرزندان صهیونیست در مطالعات طبع ایرانی ها دنبال می کنند. برای همین آنها شخصیتی را به روی کار آوردند که ریشه های شیعی داشته و از اهالی کنیا باشد، براوو.»

خلفان در ادامه توییتر خود می نویسد: «اوباما قبل از ترک صندلی ریاست جمهوری، از ایران دیدن خواهد کرد؟» وی سپس ادعا می کند: «روحانی به زودی دعوت نامه ای به اوباما برای سفر به ایران خواهد فرستاد. والله همان اول که باراک حسین اوباما قسم ریاست جمهوری اش را خورد به ذهنم آمد: تمام شد، او تسلیم برنامه های ایران شد. او را آورده اند تا فرصت ها را از ما بگیرند.»

این مقام اماراتی در حالی حرف های توهم گونه خود را درباره وجود توطئه ای صهیونیستی – امریکایی به زعم خود برای همراهی با ایران علیه اعراب می زند که نمی گوید، سه روز پیش وزیر انرژی اسرائیل در ابوظبی چه می کرد؟ چرا سه ماه پیش وزیر دارایی اسرائیل به دبی سفر کرد و با مقامات اماراتی دیدار کرد؟ یوال اشتاینز که تحت تدابیر شدید امنیتی به امارات متحده عربی سفر کرده بود در این سفر گفت که با میزبانانش راه های مقابله مشترک با ایران را بررسی کرده و دولت متبوعش درصدد گشایش دفتری در ابوظبی برای همکاری های بیشتر با امارات است. سایت i24 رژیم صهیونیستی که برنامه های خود را از شهر بندری هیفا پخش می کند نیز به نقل از وزارت امور خارجه اسرائیل گزارش داد که این رژیم در حال حاضر به دنبال گشایش دفتر نمایندگی در ابوظبی و چندین کشور عربی دیگر است. لازم یه یادآوری است که اسرائیل در قطر، امارات متحده عربی و عمان دفتر تجاری دارد و اتفاقا همکاری های اقتصادی اسرائیل و امارات متحده عربی در چند سال اخیر رشد سرسام آوری داشته است. حالا باید از آقای خلفان پرسید آیا واقعا اسرائیل به نفع ایران کار می کند یا به نفع شما که در کشورهایتان دفاتر اداری و تجاری و دیپلماتیک راه اندازی کرده است؟ سوالی دیگر این که اصلا آقای خلفان در چه جایگاهی است که وارد مسائل دیپلماتیک می شود و چنین اظهارنظرهایی می کند؟

 

تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

کلید واژه ها: امارات متحده عربی دبی برجام


( ۱ )

نظر شما :