اف.بی.آی محتوای پرونده کلینتون درباره ایمیل‌ها را منتشر کرد

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۶ کد : ۱۹۶۲۷۸۷ سرخط اخبار

در پی تکمیل شدن تحقیقات اف.بی.آی در ماه ژوئیه، رئیس این سازمان رسما اعلام کرد قصد طرح پرونده هیلاری کلینتون در مجامع قضایی را ندارد. بر اساس اعلام نظر اف.بی.آی، دادگستری آمریکا هم اعلام کرد پرونده ایمیل های کلینتون از نظر این وزارتخانه مختومه است.

به گزارش ایسنا، حواشی پرونده استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی اش در دوران تصدی وزارت خارجه آمریکا در یکسال گذشته همچون سایه همراه او بوده است. اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) محتوای پرونده تحقیق خود از هیلاری کلینتون در رابطه با استفاده او از ایمیل شخصی اش را منتشر کرده است. در این گزارش ۵۸ صفحه ای آنچه در مصاحبه رو در روی کارآگاهان اف.بی.آی و هیلاری کلینتون گذشته هم دیده می شود.

این مصاحبه دو ماه پیش در منزل شخصی کلینتون در ایالت نیویورک انجام شد و چند روز پس از آن اف.بی.آی اعلام کرد نتایج تحقیقاتش نشان نمی دهد که کلینتون مرتکب جرمی شده باشد؛ هر چند استفاده او از ایمیل شخصی اش برای رد و بدل کردن مکاتبات محرمانه "بسیار سهل انگارانه" بوده است.

در پی تکمیل شدن تحقیقات اف.بی.آی در ماه ژوئیه، جیمز کومی، رئیس این سازمان رسما اعلام کرد قصد طرح پرونده کلینتون در مجامع قضایی را ندارد. کلینتون در دوران اول ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان وزیر خارجه مشغول به کار شد. بر اساس اعلام نظر اف.بی.آی، دادگستری آمریکا هم اعلام کرد پرونده ایمیل های کلینتون از نظر این وزارتخانه مختومه است.

با وجود این، ستاد دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر، یک بار دیگر روز جمعه این گزارش را شاهدی بر "بی کفایتی" کلینتون برای ورود به کاخ سفید ارزیابی کرده است.

در مدارکی که اف.بی.آی. از مصاحبه بازپرسان خود با کلینتون منتشر کرده، وزیر خارجه سابق آمریکا تصریح کرده در این که رسما درخواست استفاده شخصی از ایمیلش را به وزارت خارجه اعلام نکرده تعمدی در کار نبوده است. او همچنین گفته همه افرادی که با آنها مکاتبه داشته از این که او با استفاده از سروری که در زیرزمین خانه اش تعبیه شده بود و آدرس ایمیلی غیر از ایمیل رسمی وزارتخانه با آنها مکاتبه می کند، آگاه بوده اند.

موضوع استفاده کلینتون از یک ایمیل غیراداری برای مکاتبات محرمانه اداری، در یکسال گذشته همواره برای کارزار انتخاباتی او دردسرساز شده و بارها قابلیتش برای بر عهده گرفتن پست ریاست جمهوری را زیر سوال برده است. با وجود این، انتشار هرچه بیشتر اطلاعات درباره جزئیات این پرونده علاوه بر آشکار کردن زوایای آن ممکن است به خارج شدن فعالیت های انتخاباتی کلینتون از زیر "سایه سنگین" این پرونده کمک کند.

کلید واژه ها: ایمیل اف.بی.آی کلینتون از هیلاری کلینتون


نظر شما :