ولایتی با زرداری دیدار کرد

۱۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۲۱:۵۴ کد : ۱۹۱۲۲۲۸ سرخط اخبار

بعد از ظهر چهارشنبه دکتر علی اکبر ولایتی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با آصف علی زرداری، رییس جمهور پاکستان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار وزیران خارجه، دارایی ، انرژی، کشور و نفت پاکستان نیز حضور داشتند.

در این دیدار رییس جمهور پاکستان بر اهمیت روابط دو کشور و تصمیم راهبردی دولت این کشور در توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و به خصوص اتمام خط لوله انتقال گاز از ایران به آن کشور را از اولویت های جدی کشور خود دانست.

او هم چنین از تصمیم پاکستان بر افزایش خرید برق تا 1000مگا وات و بیش تر خبر داد.

وی با بیان این که به زودی از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهد کرد، اظهار امیدواری کرد که در این سفر نیز بتواند افتخار دیدار با مقام معظم رهبری را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، قبل از ملاقات ولایتی با زرداری، هیات دولت پاکستان اتمام پروژه خط انتقال گاز را از تصویب نهایی گذراند.

حضور 5 وزیر و تعدادی از معاونان وزیر در این ملاقات نشانه اهمیتی است که رییس جمهور و دولت پاکستان برای روابط راهبردی با جمهوری اسلامی ایران قائل است چرا که این دیدار بلافاصله پس از تصویب نهایی پروژه انتقال گاز در هیات دولت پاکستان صورت گرفت .

بلافاصله پس از ملاقات با رییس جمهور، ملاقات سید نیر حسین بخاری، رییس مجلس سنای پاکستان با دکتر علی اکبر ولایتی و هیات همراه نیز انجام شد و او نیز از تصویب نهایی پروژه انتقال گاز در هیات دولت اظهار رضایت و تاکید کرد که هر دو پارلمان سنا و شورا از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در این پروژه و طرح انتقال گاز استقبال و حمایت می کنند.

رییس مجلس سنای پاکستان رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را رابطه ای راهبردی میان دو کشور با تاریخ، دین و میراث مشترک دانست و تاکید کرد: ایران و پاکستان باید در مسائل منطقه یی همکاری داشته باشند و از سوی دیگر نیز لازم است پاکستان ایران و افغانستان همکاری های سه جانبه یی در جهت ثبات منطقه داشته باشند.

کلید واژه ها: پاکستان دیدار انتقال گاز جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران گاز ملاقات پروژه


نظر شما :