لاریجانی: مسلمانان بی ادبی‌ها را تاب نمی‌آورند

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۱ کد : ۱۹۱۵۸۹۴ سرخط اخبار

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هتک حرمت مرقد حجر بن عدی از صحابه بزرگ رسول خدا (ص) که توسط وهابیون و تروریست های سوری صورت گرفت گفت: مسلمانان در مقابل این نوع بی ادبی ها تاب نمی آورند البته این نوع اقدامات نشان دهنده عدم معرفت توهین کنندگان نسبت به ساحت این بزرگان است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی در جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) که روز گذشته با حضور همسران نمایندگان مجلس نهم در سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به هتک حرمت مرقد حجر بن عدی از صحابه بزرگ رسول خدا (ص) که توسط وهابیون و تروریست های سوری صورت گرفت گفت: این رفتار سبوعانه نسبت به ساحت مقدس این صحابی بزرگ همه مسلمانان را دردمند کرد که یکی از مفتیان درباری نیز عنوان کرده بود که قصد ما در حقیقت تخریب مرقد مطهر امام علی(ع) و حضرت زینب(س) است.

 

 

 

مسلمانان در مقابل بی ادبی ها و درنده خویی تروریست ها تاب نمی آورند

 

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه این اقدام ناشی از درنده خویی این تروریست ها است، گفت: البته مسلمانان در مقابل این بی ادبی ها تاب نمی آورند و از طرف دیگر این نوع اقدامات نشان دهنده عدم معرفت آنها نسبت به ساحت این بزرگان است.

 

وی با بیان اینکه زمان توبه حضرت آدم کلماتی به ایشان القا شد که تنها توسط این کلمات توبه وی مورد پذیرش قرار گرفت، افزود: از معصوم(ع) چیستی این کلمات را جویا شدند که وی فرمود این کلمات تمسک به ۵ تن علیهم السلام است.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مقام ۵ تن علیهم السلام در حدی است که توبه حضرت آدم به وسیله تمسک به آنها پذیرفته می شود، افزود: همین تعبیر به نحوی دیگر در امتحان حضرت ابراهیم آمده است و در حقیقت باید دانست که تکوین آدمیان به دلیل وجود مقدس آنهاست.

 

 

 

حرکات جاهلانه وهابیون ناشی از فاصله بین معرفت حقیقی و تفسیر آنها از اسلام است

 

لاریجانی با بیان اینکه این حرکات جاهلانه ناشی از فاصله بین معرفت حقیقی و تفسیر وهابیون از اسلام است، ادامه داد: این در حالی است که قاطبه اهل تسنن محب اهل بیت هستند و معلوم نیست ریشه این جاهلان و تروریست ها از کجاست.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تندروی های بوجود آمده در عالم اسلام قلوب مسلمین را جریحه دار کرده است، افزود: مسلمانان هم باید صبوری کنند و هم هوشیاری داشته باشند و بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب قاطبه مسلمانان توجه دارند که وحدت مسلمین مهمترین مسئله ای است که باید به آن دقت کرد و اینگونه کارها آنها را عصبانی نکرده بلکه باعث هوشیاری آنان می شود.

 

 

 

رسانه هایی که مدام متلک می گویند وقوف به کار نمایندگان ندارند

 

لاریجانی ضمن تشکر از همسران نمایندگان مجلس به دلیل همکاری با این امنای ملت گفت: می دانید که نمایندگان مجلس کار سنگینی بر عهده دارند و رسانه هایی که مدام متلک می گویند وقوف به کار نمایندگان ندارند.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس همه روزها باید در صحن، کمیسیون و یا مرکز پژوهش ها جهت مشاوره حضور داشته باشند، ادامه داد: بخشی دیگر از اقدامات نمایندگان رسیدگی به امور مردم است و نمایندگان انتخاب شده از شهرهای مختلف تکیه گاهی برای مردم آن مناطق محسوب می شوند.

 

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه امنای ملت در معرض مراجعات مکرر موکلین خود هستند، گفت: این امر از جهتی افتخاری برای نمایندگان است که بتوانند دردی از مردم را دوا کنند اما از جهتی دیگر باعث گرفته شدن بیشتر وقت نمایندگان می شود. این وقت گذاری مقداری از وقت شما خانواده نمایندگان را نیز می گیرد که به جهت بردباری و همکاری شما خانواده های محترم بایستی از شما سپاسگزاری کرد.

 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه به محض تعطیلی مجلس در روز چهارشنبه اکثر نمایندگان برای سرکشی و قرار گرفتن در جریان روند کارها به حوزه انتخابیه خود می روند، ادامه داد: این مسائل باعث می شود که فشارها و مشکلاتی برای شما همسران نمایندگان به وجود بیاید که بدون حمایت، کمک و حسن خلق شما خدمت رسانی به مردم صورت نمی گیرد.

 

 

لاریجانی با بیان اینکه البته وظایف نمایندگی عدم وقت گذاری برای خانواده را توجیه نمی کند، ادامه داد: در هر صورت تمامی مجلسیان مشکلات شما را درک کرده و از این جهت از شما بسیار سپاسگزاریم که با محبت و خوش خلقی شرایط را فراهم می کنید.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول این ۳۴ سال گذشته کمتر دوره ای با این پیچیدگی های اقتصادی و سیاسی را شاهد بودیم، تصریح کرد: تلاش نمایندگان این است که با همکاری در امور مختلف مشکلات اصلی کشور که مهمترین آن مسائل اقتصادی است حل کنند که حل کردن آن نیز زمان بر است.

 

وی با بیان اینکه باید قبول کرد امروز دندان های غرب به سوی فشار آوردن به ملت ایران است، افزود: این روحیه استکبارستیزی ملت ایران است که برای مقابله با این تهدیدات تلاش می کند و آنان نیز با آگاهی از این روحیه برنامه خود را فشارهای اقتصادی علیه ایران در نظر گرفته اند.

 

 

 

تلاش نمایندگان به حداقل رساندن مشکلات فعلی کشور است

 

لاریجانی با بیان اینکه به دلیل وجود سطح نخبگی در جامعه و امکانات موجود در کشور ظرفیت حل این مشکلات وجود دارد، گفت: تلاش نمایندگان به حداقل رساندن مشکلات فعلی کشور است و هم اکنون نیز اعضای کمیسیون تلفیق بودجه تمام وقت خود را جهت تدوین بودجه ای مناسب که حل کننده مشکلات باشد گذاشته اند.

 

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات شهید مطهری تقسیم وقتشان در رسیدگی به مسائل اجتماعی، عبادی، خانواده و توجه به همسر بود، گفت: شهید مطهری در سن ۲۵ سالگی کارهای قلمی خود را آغاز کردند که بیش از ۱۰۰ کتاب از این شهید منتشر شده است که یکی از اسرار این کار منضبط بودن این شهید است.

 

لاریجانی با بیان اینکه شهید مطهری به همین میزان برای خانواده نیز وقت می گذاشت، گفت: البته خانواده وی بسیار صبوری می کردند اما ایشان وقت زیادی برای همسر و توجه به تربیت فرزندان صرف می کردند.

 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسلک معرفتی و سلوک شهیدمطهری وضع متعادلی داشت، افزود: رفتار و فکر افراطی در شهید مطهری وجود نداشت و در آثار ایشان مشاهده می کنیم که عنوان می کنند تفکر اسلامی یک تفکر اعتدالی ناشی از همه جانبه بودن اسلام است.

 

 

 

فکر اسلامی همه جانبه نگر و متعادل است

 

لاریجانی با بیان اینکه وجوه مختلفی در تفکر اسلامی وجود دارد، ادامه داد: بنابراین فکر اسلامی همه جانبه نگر و متعادل است که گاهی در معنای حنیف به این امر اشاره شده است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معلمان امروز کشور سالروز شهادت ایشان را به پاس زحمات این شهید به نام وی نامگذاری کرده اند، ادامه داد: فکر، سلوک، رفتار و فلسفه تعلیم و تربیت شهید مطهری می تواند راهنمای همگان باشد بنابراین رجوع به آثار این شهید را توصیه می کنیم.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عقلانیت در کارهای شهید مطهری یک رکن محسوب می شد، ادامه داد: در آثار شهید مطهری این عقلانیت به طور کامل نمایان است اگر از دین قرائت ارائه می شود از چهره عقلانیت بوده که باعث ماندگاری آن قرائت می شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حسن خلق به درستی در زندگی شهید مطهری حس می شد افزود: با همه مشقات سیاسی و اجتماعی که این شهید داشت حسن خلق را در خانه رعایت می کرد که اجر شما بانوان گرامی نیز در همین حسن خلق در فضای خانواده است.

 

 

 

همچنین پیش از سخنان رئیس مجلس، علی افراشته معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی با اشاره به تأکید رئیس مجلس به معاونین قوانین، نظارت و اجرایی و مجموعه تشکیلات اداری مجلس در جهت تسهیل وظایف نمایندگان برای خدمت هر چه بهتر به انقلاب اسلامی و مردم گفت: تلاش های فراوانی در تشکیلات اداری مجلس جهت تکریم نمایندگان صورت گرفت .

 

وی با بیان اینکه در دوره نهم نسبت به دوره های پیش وضعیت تکریم نمایندگان و خدمت رسانی به امنای ملت در جهت تسهیل وظایف نمایندگی بهبود یافته است، افزود: از لحظه انتخاب نمایندگان تا شروع دوره جدید که رئیس مجلس کار را مدیریت کردند، چندین جلسه توجیهی و آشنایی با فرایند قانون گذاری برای آشنایی نمایندگان جدید الورود برگزار شد و همچنین با تقدیم بسته های کاری و آموزشی و آشنایی با نظام اداری مجلس تلاش شایانی برای آشنایی بیشتر نمایندگان با وظایف خود انجام شد.

 

 

معاون اجرایی رئیس مجلس با بیان اینکه دفتر فعلی نمایندگان در شأن یک نماینده ملت نیست تصریح کرد: در دوره های گذشته یک اتاق برای یک تا ۷ نماینده در نظر گرفته شده بود در حالی که هم اکنون حداکثر ۳ نماینده در یک اتاق هستند.

 

افراشته با بیان اینکه ساختمان کمیسیون ها نیز در حال احداث است گفت: منازل نمایندگان برای صرفه جویی در رفت و آمد آنها در حال ساخته شدن در اطراف مجلس است .

 

وی با اشاره به کاهش آمار غیبت نمایندگان در صحن علنی مجلس گفت: درطول مدتی مشابه، عدم حضور نمایندگان در جلسات علنی و جلسات کمیسیون ها( اعم از مرخصی های نمایندگان یا مامورت های کاری) در دوره هفتم مجلس ۹۰۰ روز غیبت، در دوره هشتم ۵۶۰ روز غیبت و در دوره نهم ۴۵۰ روز غیبت توسط نمایندگان به ثبت رسیده است و این بدین معناست که در مجلس نهم غیبت ها ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 

معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نظم مجلس و کمیسیون ها در این دوره گفت: نظم فعلی نتیجه همکاری شما همسران نمایندگان است که باید در خصوص این کاهش عدم حضور از شما بزرگواران نیز تشکر کرد.

کلید واژه ها: مجلس نمایندگان شهید مجلس شورای اسلامی مجلس شورای شهید مطهری مطهری ادامه داد: خانواده داد: ادامه داد: ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی با شورای اسلامی با گفت: اسلامی با افزود: کمیسیون شورای اسلامی با بیان اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس اسلامی با بیان در دوره مسلمانان غیبت این شهید تروریست معرفت همسران ناشی از نمایندگان مجلس تلاش نمایندگان به گفت: اسلام همسران نمایندگان مجلس نهم وهابیون حسن خلق خلق


نظر شما :