ایمیل‌ها ثابت می‌کنند کلینتون داعش را مسلح کرده است

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۲۰:۴۹ کد : ۱۹۶۱۸۶۰ سرخط اخبار

موسس سایت افشاگر ویکی لیکس نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری را به خاطرعملکردش به عنوان وزیر امور خارجه سابق محکوم کرده و مدعی شد، در حال حاضر ایمیل های هک شده ای را افشا کرده که نشان می دهند این نامزد دموکرات ها سهوا داعش را مسلح کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترتی رادار آنلاین، جولیان آسانژ، موسس سایت افشاگر ویکی لیکس گفت: مداخله فاجعه بار در لیبی، سرنگونی دولت معمر قذافی که منجر به اشغال بخشهای وسیعی از این کشور توسط داعش شد، سیل تسلیحات به داخل سوریه که به دست افراط گرایان از جمله داعش افتاده همه و همه توسط هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته که در ایمیل های افشا شده، مشخص شده اند.

وی افزود: بیش از 1700 ایمیل در کلکسیون کلینتون وجود دارد که ما تنها بخش مربوط به لیبی را منتشر کردیم.

اگر این اظهارات آسانژ واقعیت داشته باشد ثابت می شود که بیانیه های اولیه کلینتون در نشست بنغازی در سال 2013 میلادی با واقعیت مغایرت داشته است.

در آن زمان سناتور رند پل از کلینتون پرسیده بودکه آیا آمریکا در هرگونه تدارک، انتقال، خرید، فروش یاانتقال تسلیحات دست داشته یا خیر و وی در پاسخ گفت: من هیچ اطلاعی در این باره ندارم.

علاوه بر این ادعاها آسانژ، ویلیام بینی، یکی از مقامات عالی رتبه سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به جزئیات شهادت رابرت مولر، رئیس سابق اف بی آی پرداخت که در آن توانایی اف بی آی را برای دسترسی به پایگاههای داده محرمانه برای رهگیری تروریست های مظنون و شناخته شده افشا کرد.

وی گفت: اظهارات مولر نشان می دهد که اف بی آی و سازمان سیا به پایگاه داده آژانس امنیت ملی آمریکا دسترسی مستقیم داشته اند؛ مساله ای که ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق و افشاگر این آژانس نیز آن را مطرح کرده بود.

در نتیجه این مساله نشان می دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا و تعدادی دیگر از آژانس های دولتی به این ایمیل ها دسترسی داشته اند. اگر اف بی آی قصد دارد ایمیل های پاک شده توسط کلینتون را به دست آورد باید هم اکنون دست به کار شود.

ویلیام بینی افزود: من معتقدم آژانس امنیت ملی آمریکا کپی تمام ایمیل های کلینتون از جمله ایمیل های پاک شده را دارد و اف بی آی می تواند این ایمیل ها را در پایگاه داده و اوراق این آژانس پیدا کند.

کلید واژه ها: ایمیل اف بی آی آژانس امنیت ملی آمریکا


نظر شما :