نقش نتانیاهو و لابی صهیونیستی در دولت جدید آمریکا

10 راه برای اثبات بردگی ترامپ

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۹ کد : ۱۹۷۳۲۰۷ اخبار اصلی آمریکا
اسرائیل از تروریست‌های جاه‌طلب برای مبارزه با دولت سوریه و ایجاد دولت سکولار حمایت می‌کرد و خواستار حمایت ایالات متحده بود. ترامپ از این شیوه تابعیت کرد و نیروهای آمریکایی بیشتری را در حمایت از تروریست‌های ضددولتی ارسال کرد.
10 راه برای اثبات بردگی ترامپ

نویسنده: مایکل باتمن

دیپلماسی ایرانی: از سیاست خاورمیانه تا سیاست روسیه و هرچیز دیگری، دونالد ترامپ درست مانند میمونی دست آموز هربار که اسرائیل می گوید بپر از فرمان ها پیروی می کند. اینها شیوه هایی است که این فرمانبرداری انجام می شود:

  1. پس از سال ها اسرائیل و چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا از یوسنکو خارج شدند چراکه این سازمان جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین را مستند می کرد. ترامپ با خواسته اسرائیلی ها کنار آمد.
  2. تل آویو به دنبال یک متعصب صهیونیست و پشتیبان اشغال غیرقانونی به عنوان سفیر آمریکا در اسرائیل بود. دیوید فریدمن وکیلی است که به عنوان سفیر ایالات متحده در اسرائیل منصوب شده است. ترامپ با او موافقت کرد اگرچه این فرد آشکارا مخالف خواسته هایش بود.
  3. اسرائیل موجی از بمب گذاری های وحشیانه علیه نیروهای دولتی سوریه و تاسیسات این کشور را درحالی که در مبارزه علیه تروریست های داعشی بودند، به راه انداخت. اسرائیل از تروریست های جاه طلب برای مبارزه با دولت سوریه و ایجاد دولت سکولار حمایت می کرد و خواستار حمایت ایالات متحده بود. ترامپ از این شیوه تبعیت کرد و نیروهای آمریکایی بیشتری را در حمایت از تروریست های ضددولتی ارسال کرد.
  4. اسرائیل طرح چارچوب معاهده هسته ای ایران را در سال 2015 که از سوی 6 کشور عمده و اعضای شورای امنیت سازمان ملل به امضا رسید، محکوم کرد. نتانیاهوی خشمگین از رئیس جمهور ترامپ خواست که از تل آویو پیروی کند و توافق چندجانبه ای را که توسط سلف او، باراک اوباما، امضا شد، لغو کند. ترامپ موافقت کرد و ایالات متحده در معرض خطر آشکار نقض توافقنامه بین المللی قرار گرفت. نتانیاهو در نامه پر از دروغ خود می گوید: «ایران با در نظر داشتن شرایط فنی «روح توافقنامه» را نقض کردده است.» درحالی که به نمونه ای از این نقض اشاره نمی کند. طرف های دیگر قرارداد بارها تعهد ایران به مفاد قراردارد را تایید کرده و آژانس بین المللی انرژی هسته ای و سازمان ملل نیز بارها گواهی دادند که ایران به این توافق پایبند بوده است. ترامپ شواهد و اظهارات کارشناسان بی شمار و ژنرال های خود را رد می کند درحالی که درگیر دروغ های هیستریک اسرائیل است.
  5. اسرائیل از رئیس جمهور جدید خواسته که شهروندان آمریکایی را که شهروندانش را که درباره اشغال غیرقانونی زمین های فلسطینی صحبت می کند جریمه کند که خواسته ای برخلاف آزادی بیان است. ترامپ نیز این کار را کرد. این نقض بی سابقه قانون اساسی ایالات متحده خواهد بود.
  6. اسرائیل از ایالات متحده خواسته که وکیل املاک و مستقلات صهیونیست به نام جیسون گرین بلات و دلال املاک و مستقلاتی به نام جارد کوشنر را به عنوان مذاکره کننده صلح انتخاب کند. نیکی هیلی به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد انتخاب شده است. اسرائیل حامی او بود. هیلی نخستین فرماندار ایالات متحده بود که حمایت از جنبش صلح آمیز BSD را مجازات اعلام کرد.
  7. ترامپ عیله توصیه ژنرال های خودش عمل کرد و در برابر توافق هسته ای با ایران ایستاد. انتخاب او کنار آمدن با خواسته های نتانیاهو بود.
  8. ترامپ از طرح طولانی مدت اسرائیل برای ایجاد دولت مستقل کردستان برای رسیدن به منافع استان غنی کرکوک استقبال کرد. ترامپ مشاوران نظامی و اسلحه را به کردها در جنگ سوریه انتقال داد. آنها تلاش داشتند تا قلمروی مستقل کردستان را ایجاد کنند. این بخشی از برنامه اسرایئل برای تغییر نقشه خاورمیانه و ایجاد منطقه خودمختار کردستان بود.
  9. ترامپ خواسته دولت ترکیه برای بازگرداندن فتح الله گولن را رد کرد. فتح الله گولن فردی است از سال 1999 پشتیبانی اسرائیل و سازمان سیا را پشت خود می بیند و درباره نقش او در رهبری کودتای شکست خورده سال 2016 هنوز بحث است.
  10. هماطور که درباره تمام پیشینیان ترامپ هم وجود داشت ترامپ کاملا تحت فشار رهبران اسرائیل و لابی قدرتمند این کشور است. ترامپ اما یکسره تسلیم این لابی شده است و حتی مشاوران سیاست خارجی خود را نیز با توصیه آنها انتخاب می کند.

منبع: راشا اینسایدر/ مترجم: روزبه آرش

کلید واژه ها: اسرائیلنتانیاهوایالات متحده امریکادونالد ترامپ


نظر شما :