اعتقاداتی که شکل داده می‌شوند

مدیر سابق سیا در رسانه‌ها چه می‌کند؟

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ کد : ۱۹۷۴۹۵۶ اخبار اصلی آمریکا
حضور یک فرد نظامی و مقام اطلاعاتی سابق در تحریریه زمانی بسیار بحث‌ برانگیز و انتقاد آمیز بود.
مدیر سابق سیا در رسانه‌ها چه می‌کند؟

دیپلماسی ایرانی: مدیر سابق سیا، جان برنان از سوی شرکت های رسانه ای NBC و MSNBC استحدام شده است. او رهبری سیا را از سال 2013 تا 2017 در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما برعهده داشت. برنان یادداشتی منتشر کرده که در میان اعتراضات به سازمان های اطلاعاتی از جمله اف بی آی درباره بررسی ادعاهای دخالت روسیه در انتخابات سال 2016، می توان به آن اشاره کرد. او همان برنانی است که در زمان مسئولیت داشتن در سیا سعی داشت تا تحقیقات روزنامه نگاران درباره شکنجه بازداشت شدگان را خنثی کند.

رئیس سابق سازمان سیا نخستین حضور خود در نقش جدیدش به عنوان آنالیزور و تحلیلگر ارشد اطلاعاتی در روز یکشنبه در دیدار با مطبوعات ایفا کرد و از این فرصت استفاده کرد تا از سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده برای ایفای نقش فوق العاده حزبی انتقاد کرده و آنها را به محافظت از ترامپ متهم کند.

برنان در سال 2013 از سوی اوباما به عنوان مدیر سیا انتخاب شد و این نقش را تا زمانی که ترامپ در سال 2017 به کاخ سفید رسید ایفا کرد. او در زمان حضور در مدیریت خود کمیته های اطلاعاتی را به دخالت روسیه در انتخابات 2016 متهم کرد حتی بدون اینکه مدرکی ارائه کند. طنز قضیه اینجاست که برنان در نقش جدید به عنوان روزنامه نگار در کنار گلن گرینوالد کار خواهد کرد. این همکاری اندکی عجیب است چرا که گرینوالد کسی است که به طور مداوم شبکه هایی نظیر آرتی و فاکس را محکوم می کند و حالا خودش یک مدیر سابق سیا را به عنوان یک تحلیل گر جدید استخدام کرده است.

حضور یک فرد نظامی و مقام اطلاعاتی سابق در تحریریه زمانی بسیار بحث برانگیز و انتقاد آمیز بود. در سال 2008، نیویورک تایمز نوشت که تحلیلگر و محقق دولت جورج دبیلیو بوش در رسانه ها از اطلاعات نظامی برای پوشش تروریسم و دلیل تراشی برای حمله به افغانستان و عراق استفاده کرده است. اسناد داخلی پنتاگون به عنوان پیام هایی قوی و تاثیرگذار به عمد از سوی مقامات مسئول برای رساندن پیام به میلیون ها آمریکایی برای تغییر نظر و شکل دادن اعتقادات آنها استفاده شد.

حالا بزرگ ترین تحلیل کنندگان دولتی فعلی و سابق در شبکه های خبری فاکس نیوز و سپس در NBC و CNN فعالیت می کنند.

منبع: آرتی/ مترجم: روزبه آرش

کلید واژه ها: ایالات متحده امریکا سازمان سیا اف بی آی روسیه


نظر شما :