عکس نوشته - آرشیو

پایکوبی در زمستان قدرت

پایکوبی در زمستان قدرت

پادشاه عربستان روزهای نقاهت خود را می‌گذراند. از قضا گذراندن این روزها با تحولات و انقلاب‌های پرحادثه جامعه عربی همراه شده است. ملک عبدالله روز گذشته برای نخستین بار در فستیوال سنتی‌ای در ریاض حاضر شد و به رسم سنت عربستانی‌ها به پایکوبی پرداخت. این عکسی است که روزنامه الشرق الاوسط از این محفل منتشر کرده است

ادامه مطلب
عربستان میزبان دیکتاتورهای فراری

عربستان میزبان دیکتاتورهای فراری

مرد تونسی که با پوشیدن لباسی خود را شبیه زین العابدین بن علی، رئیس جمهور سرنگون شده این کشور کرده است؛ در تظاهراتی که در مقابل سفارت عربستان سعودی در تونس برگزار شد، دیده می‌شود. دستگاه قضایی تونس روز 26 ژانویه اعلام کرد که بن علی و همسر دوم وی، لیلا طرابلسی که اکنون در تبعید در عربستان سعودی به سر می‌برند را تحت پیگرد بین المللی قرار داده است. طبق گفته وزیر دادگستری تونس بن علی اتهام‌های مختلفی دارد از جمله قتل و قاچاق مواد مخدر.

ادامه مطلب
نه به القاعده، نه به حزب الله

نه به القاعده، نه به حزب الله

یک مرد لیبیایی پس از نماز جمعه شهر بنغازی در حالی که پرچم قدیمی کشورش که به نماد مخالفین تبدیل شده را به همراه بنری که روی آن به فرانسوی نوشته شده "نه به القاعده، زنده باد لیبی" در دست دارد.

ادامه مطلب
رویاهای خوش اوباما

رویاهای خوش اوباما

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده در میان جمعی از نظامیان امریکا در واشنگتن حضور یافت. این عکس او را هنگامی که همسرش میشله اوباما در حال سخنرانی است نشان می دهد

ادامه مطلب
این آقا هم رفتنی شد

این آقا هم رفتنی شد

باگبو در حالیکه همسرش همراه وی بود هنگام بازداشت و انتقال به مقر وآتارا در هتل خلیج شهر ابیجان شرایط روحی خوبی نداشت و بسیار بهت زده بود. در همین حال هواداران باگبو همچنان دولت فرانسه را عامل اصلی بازداشت وی می دانند و اعلام کردند که پاریس به وعده های خود عمل نکرده است. لوران باگبو عصر امروز در حالیکه در پناهگاه خود بسر می برد با یورش نیروهای فرانسوی و سازمان ملل متحد از زمین و هوا مواجه و در نهایت توسط نیروهای ویژه فرانسه بازداشت شد.

ادامه مطلب