عکس نوشته - آرشیو

اعراب در کاخ، امریکا در منطقه

اعراب در کاخ، امریکا در منطقه

رئیس‌جمهوری آمریکا با محکوم کردن شرایط حاکم در سوریه اعلام کرد که با اردن تلاش خواهند کرد تا فشارهای بین‌المللی علیه سوریه را افزایش دهند. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که همکاری‌های خود را با اردن برای متقاعد ساختن اسرائیل و فلسطین جهت ادامه مذاکرات خود تا رسیدن به صلح ادامه می‌دهد.

ادامه مطلب
بازی در نیمه پنهان

بازی در نیمه پنهان

پادشاه عربستان و نخست وزیر چین شب گذشته چندین توافقنامه همکاری در زمینه های انرژی و فرهنگی امضا کردند. "عبدالله بن عبدالعزیز" و "ون جیابائو" شب گذشته در ریاض چندین توافقنامه همکاری امضا کردند. به موجب این توافقنامه ها شرکت نفتی آرامکو عربستان با شرکت نفتی سینوپک چین یک یادداشت تفاهم همکاری برای احداث یک کارخانه پتروشیمی در منطقه تیانجین چین امضا کرد.

ادامه مطلب
ترافیک رجال شرق و غرب در ریاض

ترافیک رجال شرق و غرب در ریاض

عربستان این روزها میزبان سران اروپا و نمایندگان رنگارنگ امریکا است. ماجرای سوریه از یک سو اعراب مخالف بشار اسد را به ریاض می کشاند و پرونده هسته ای ایران هم از سوی دیگر غربی ها و البته متحدان آسیایی آنها را به عربستان فرا می خواند. دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا با حضور در ریاض و دیدار با ملک عبدالله از نقش وی در جریان بحران سوریه قدردانی و تاکید کرد که لندن از هرقطعنامه ای علیه سوریه حمایت می کند.

ادامه مطلب
رئیس جمهور در سرزمین انقلاب ها

رئیس جمهور در سرزمین انقلاب ها

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در سفر خود به امریکای لاتین صبح روز پنج شنبه به وقت تهران وارد کوبا شد و مورد استقبال رسمی رائول کاسترو، همتای کوبایی خود قرار گرفت.

ادامه مطلب
دمشق در خانون

دمشق در خانون

دمشق برای دومین بار طی دو هفته اخیر شاهد روزی خونین از نوعی دیگر بود. انفجار اتوبوسی بمب‌گذاری شده در قلب دمشق و در جایی که گفته می‌شود اکثر تظهاهرکنندگان در آن منطقه حضور می یابند، دست کم جان 28 نفر را گرفت و بیش از 50 نفر را نیز زخمی کرد. دولت سوریه گفته است که عمده کشته شدگان از میان سربازان سوری بوده است.

ادامه مطلب
باراک اوباما در انتظار رقیب

باراک اوباما در انتظار رقیب

نتایج اولین روز از انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان آمریکا به منظور انتخاب نفر برتر برای رقابت با "باراک اوباما" حکایت از پیشتاز بودن "میت رامنی" و "ریک سنتورم" دارد. بر همین اساس ریک سنتورم 24.6 درصد از آرا، رامنی 24.5، ران پل 21.3درصد، نیوت گینگریچ 13 درصد، ریک پری 10 درصد، و میشل بکمن فقط 5 درصد آرا را تصاحب کردند.

ادامه مطلب
به هاوانا خوش‌ آمدید

به هاوانا خوش‌ آمدید

53 سال پیش در چنین روزی (2 ژانویه 1959) اعضای جبهۀ انقلابی کوبا به رهبری فیدل کاسترو جوان که در آن زمان 31 سال داشت، هاوانا، پایتخت کوبا را به تصرف خود درآورند و کوبا را از دست دیکتاتور آن زمان فالگنسیو باتیستا، خارج کردند. کاسترو به همراه چه گوارا مراکز قدرت در هاوانا را در دست گرفتند و تظاهرات عمومی اعلام کردند.

ادامه مطلب